Google'dan iPhone Kullanıcılarının Hayatlarını Kolaylaştıracak Yeni Klavye: Gboard

0
0
0
0
0
Google'dan iPhone Kullanıcılarının Hayatlarını Kolaylaştıracak Yeni Klavye: Gboard
'Google' ve 'Keyboard' sözcükleri birleşince ortaya ne çıkar? 'Google arama özelliklerini içeren kullanışlı bir klavye' destek GBoard'u kısaca tanımlamış oluruz. iPhone kullanıcılarının işini kolaylaştıracak klavyenin detaylarına birlikte bakalım...
Google’ın rakip mobil platform iOS için geliştirdiği yeni klavye Gboard kullanıma sunuldu. Adından da anlaşılabileceği gibi “Google” ve “Keyboard” kelimelerinin birleşiminden oluşan Gboard için Google aramasını içeren bir klavye desek yanlış bir tanımlama yapmış olmayız. Yalnız hemen yolun başında söylemekte yarar var ki, Gboard “yapılmış olsun diye yapılmış” bir klavye değil. Aksine, önemli ve kullanışlı bir çalışma mantığına sahip.

 Gboard Klavye Ne Kazandırıyor?

Yeni klavyenin en büyük özelliği, iPhone ya da iOS cihaz kullanıcılarını sohbet sırasında Google aramasına gitmekten kurtarması. Örneğin, iMessage’dan, Facebook Messenger’dan ya da WhatsApp’tan biriyle konuşuyorsunuz. O anda karşınızdaki kişiye Google arama sonuçlarında bulabileceğiniz bir link, bir görsel, bir video ya da herhangi bir içerik göndermek istediniz. Normalde yapmanız gereken sohbet uygulamasından çıkmak, Google’a girmek, istediğinizi aramak, bulmak, kopya - yapıştır yapmak, sohbet uygulamasına geri dönmek, içeriği yapıştırmak ve paylaşmak… :) İşte bu uzuuun yol Gboard sayesinde birkaç adıma düşüyor.
 

 Gboard Nasıl Çalışıyor?

Klavyede yer alan “G” logosuna tıklayarak, içinde bulunduğunuz uygulamadan çıkmadan Google’dan istediğinizi arayabilir ve içerikleri hemen karşınızdaki ile paylaşabilirsiniz. Gboard’un kullanım mantığını anlamak için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Henüz Türkiye mağazasında yayınlamayan Gboard sadece ABD mağazasında yerini almış durumda. Yeni klavyeyi yüklemek için bölge değişikliği yapabilirsiniz.
 
 Google Gboard Uygulamasını İndir
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0