• Anasayfa
  • Mobil
  • Google, Hızlı ve Öfkeli'nin Yönetmeni İle Sinemayı Telefonunuza Getiriyor

Google, Hızlı ve Öfkeli'nin Yönetmeni İle Sinemayı Telefonunuza Getiriyor

0
0
0
0
0
Google, sinema sektörünü telefon dünyasıyla birleştirmeye hazırlanıyor. Yakın bir zamanda sadece akıllı telefonlar için tasarlanmış ve bu platforma özel çekişmiş filmler gelecek.
Google, akıllı telefonlar için özel olarak yaratılan kısa filmler ve animasyonların bulunduğu, Spotlight Stories uygulamasını hızlı bir şekilde kullanıma sunmaya başladı.

Uygulamada bulunan bu film ve animasyonlar içinde en dikkat çekeni ise şüphesiz, ikinci filmden altınca filme kadar yönetmenlik koltuğunda oturduğu Fast & Furious (Hızlı ve Öfkeli) serisi ile adından söz ettiren yönetmen Justin Lin'in de işin içinde olması. Spotlight Stories uygulaması, dört adet izleyicinin 360 derece şekilde etrafına bakabileceği kısa film barındırmakta.

   

Şu an için bu filmler sadece Motorola cihazlarında bulunmakta. Uygulamayı tüm Android cihazları -şimdilik- desteklemiyor. Ancak Google bu durum üzerinde yoğun şekilde çalıştığını ve kısa sürede çözüme ulaşacağını söylemekte.

Justin Lin'in bu proje içindeki yeri ise, Spotlight Story için yapılmış, 360 derece görüş açısı ile izlenebilen kısa film ''Help''in yönetmenlik koltuğunda oturuyor olması. Filmde dört balık gözü lense sahip kamera ile donatılan ana kamera ile çekim yapılarak 360 derece görüntü imkanı sağlanmış durumda. 

Google'ın I/O etkinliğinin ikinci gününde tanıtılan Spotlight Stories programı, kısa süre içinde tüm Android cihazlara ulaşarak, bir nevi sinemayı cebinize taşıyacak. Ayrıca uygulamanın sunduğu videolar, yaz ayları içinde YouTube mobil uygulamasına da eklenecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0