• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Kamera Uygulamasına 3 Yeni Özellik Geldi!

Google Kamera Uygulamasına 3 Yeni Özellik Geldi!

3
1
0
0
0
Google'ın Android için geliştirdiği Kamera uygulaması yeni özelliklerle güncellendi. Yeni sürümde uzun süredir istenen bazı yenilikler yer alıyor.
Google’ın geliştirdiği Kamera uygulaması, Android kullanıcılarına üreticinin kamera uygulamasının yanında güzel bir alternatif sunuyor. Birçok kullanıcı, telefon üreticisinin sağladığı kamera uygulaması yerine Google’ın uygulamasını kullanmayı tercih ediyor. Bu nedenle, Google da ilgi gören uygulamasına istenilen özellikleri sunmaya devam ediyor.

 Video Kaydı Sırasında Fotoğraf Çekimi

Güncellenen uygulamada bir süredir kullanıcılar tarafından talep edilen önemli özellikler var. Bunlardan en dikkat çekeni ise video çekimi sırasında sabit imajlar yakalayabilme özelliği. Bu sayede kullanıcılar video kaydetme sırasında artık fotoğraf da çekebilecek. Uygulamaya gelen bir diğer yenilik ise “ağır çekim” modunun daha anlaşılabilir bir ikon ile değiştirilmesi ve daha kolay ulaşılabilir alt bölüme taşınması. Böylece yeni arayüz içerisinde “ağır çekimi” daha kolay bulunabilecek.

 Küçük Arayüz Değişimleri Neler?

Uygulamadaki son yenilik ise yine tasarımsal alana yönelik. Tamamen siyah bir arayüze kavuşan kamera uygulamasında uygulama ikonları da farklılaştırılmış. Değiştirilen ikonlardan birisi de ön ve arka kamera seçimi olmuş. Basit gibi görünen değişiklikler Google Kamera uygulamasının hem kullanımını kolaylaştırıyor hem de rakiplerinin özelliklerine yetişmesini sağlıyor. Google Play Store'da bulunamayan ve sadece saf Android'li Nexus'lar için sunulan uygulamayı buradan indirebilirsiniz.
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0