Google Kendi Telefonunu Üretecek!

0
0
0
0
0
Mobil cihaz sektöründe fiili olarak aktif olan Google, tam anlamıyla bir mobil cihaz üreticisi olmak için kolları sıvadı!
Hatırlayacaksınızdır, birkaç gün önce teknoloji devi Google'ın artık kendi Android yongalarını üretmek istediğini ve bu konuda çalışmalara başladığını sizlere bu haberimizde bildirmiştik.

Bu konuda özellikle Apple'ın karşısında sağlam durmak isteyen Google, kendi tasarladığı yongalar sayesinde Android telefonlara başt sanal gerçeklik olmak üzere pek çok donanımsal ve yazılımsal yenilikler de getirmeyi planlamakta.Ancak, anlaşılan Google'ın planları sadece bunlarla sınırlı değil. Dediğimiz gibi Google kendi Android yongaları üzerinde çalışmakta fakat, bu yongaları hangi markanın hangi modelinde kullanacağı gibi detaylar henüz belli değil. Zaten söylentiler de buradan türemekte.

Çünkü Google'ın özellikle son zamanlarda ortaya çıkan Google Play ve Google Chrome kullanımı yönünde Android işletim sistemli mobil cihaz üreticilerine yaptığı baskı, pek çok firmayı Google'a karşı cephe almak zorunda bırakmıştı. Aslında konuya ''Google da bir nevi kendi ekmeğinin peşinde'' şeklinde bakılabilir fakat çoğu firmanın bu durumdan hoşnutsuz olduğu bilinmekte.

Sanıyoruz Google cephesi de bu durumun farkına varmış olacak ki, kısa bir süre sonra alayına rest çekebilecek bir planlama içine girmiş. Kendi üretimi olan bir Android yongası üretmesine kesin gözüyle bakılan Google, hızını alamayıp o yongayı koyacak telefonu da üretmeyi planlıyor! Evet, yani kısacası Google, tamamen kendi telefonunu üretmek için kolları sıvadı.Burada ''tamamen'' kelimesine dikkatinizi çekerim; zira normalde Nexus cihazlar da Google'ın olarak kabul edilebilirdi. Ancak üretim konusunda son sözü, Google'ın anlaşmaya vardığı şirketler söylemekteydi (bunun en son örneği olarak karşımıza da LG Nexus 5X ve Huawei 6P çıkmakta). Şimdiyse Google, tamamıyla kendi cihazını kendi üretecek.

Özellikle son dönemde Apple ile ciddi bir mücadeleye giren Google, bu şekilde ciddi bir hamle yaparak piyasanın seyrini değiştirebilir. Çünkü, daha şimdiden pek çok analist, %100 Google üretimi bir telefonun -hem de içinde yine Google üretimi bir çipset ile- Android kullanıcılarının tam olarak istediği şekilde bir deneyim sunacağı düşünmekte. 

Dediğimiz gibi Google cephesinden artık %90 bir Android yongası geleceğini söyleyebiliriz. Telefon olayı ise şu an için ciddi söylentiler arasında. Ancak -bizce- o durumun da yüzdesi oldukça fazla.

Kaynak: Theinformation
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0