Google ve LG'den 10 Yıllık Ortaklık

0
0
0
0
0
Google ve LG'den 10 Yıllık Ortaklık
​Google, bir tek Android cihaz üreticisi olan Samsung’la patent anlaşması yapmıyor. LG de Google ile bir anlaşma yaparak, önümüzdeki 10 yıl boyunca birbirlerinin lisanslarını kullanma hakkını elde etti.
Google, bir tek Android cihaz üreticisi olan Samsung’la patent anlaşması yapmıyor. LG de Google ile bir anlaşma yaparak, önümüzdeki 10 yıl boyunca birbirlerinin lisanslarını kullanma hakkını elde etti.
 
Her iki taraftan da bu kadar uzun süreli bir anlaşmayla ilgili açıklama gelmedi. Fakat bu konuyla ilgili birkaç olasılıktan bahsediliyor. İki taraf da  birbirlerinin geliştirdiği özellikleri alarak, hukuki anlaşmazlıkların önüne geçmiş olabilirler. (bir ara Samsung ve Apple’ın yaşadığı tasarımla ilgili davalarını unutmadık)
 
Bir başka olasılık da Google'ın, akıllı telefon satışlarından ciddi rakamlar elde eden LG’nin, Android’le ilgili bağını koparmasını önlemek amaçlı olabilir. Aslında LG’nin kendi yazılımlarını ve geliştirdiği ürünleri kullanmaya pek de hevesli olmadığını biliyoruz. En azından farklı bir işletim sisteminin tercih edilmemesi için Google’dan hamle gelmiş olabilir. Biz de hayırlı olsun diyelim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0