• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Maps, Gideceğiniz Mekan Siz Varmadan Kapanacaksa Uyarı Verecek

Google Maps, Gideceğiniz Mekan Siz Varmadan Kapanacaksa Uyarı Verecek

0
0
0
0
0
Google'ın haritalar servisine gelecek olan yeni özellik ile sizin yol tarifi için belirlediğiniz mekan siz varmadan kapanacaksa sizi bu konuda uyaracak.
Google Haritalar servisi artık tüm dünyada yerleşik bir navigasyon sistemi haline geldi ve bilmediğimiz bir yerdeyken başkasına "Abi X'e nasıl giderim?" diye sormak yerine cebimizdeki telefonu çıkartıp Google Haritalar'a bakar olduk.

Google I/O konferansında "çevrimdışı" olarak kullanılabileceğini de buradan öğrendiğimiz Google Haritalar servisinde artık yeni bir özellik daha eklenecek. Bu yeni özellik ise belirlediğiniz varış noktası bir işletme olduğu zaman ve sizin tahmini varış sürenizden önce bu işletme kapanacaksa size uyarı vermesi olacak.Yani bir yere gitmeyi düşünüyorsanız ve Google Maps üzerinden bu mekana yol tarifi almak istediğinizde gideceğiniz yer kapanacaksa "Varış noktanız siz vardığınızda kapalı olabilir" şeklinde sizi uyaracak. Böylelikle boşu boşuna gitmemenizi sağlamış olacak.

Tabii genellikle bu haritalardaki belirtilen açık ve kapalı olma saatleri değişiklik göstermekte, yani normalde açık olan bir mekan için haritalar size kapalı olduğunu söyleyebilir. Artık güvenip güvenmemesi size kalmış diyelim. Bu tarz ufak tefek fakat önemli yararları olabilecek şeylerin de Google Haritalar servisine ekleniyor olması da ayrı bir güzel olduğunu söylemek gerekli.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0