• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Mobil Cihazlara Özel, Hızlı Sayfalar Tasarlıyor!

Google Mobil Cihazlara Özel, Hızlı Sayfalar Tasarlıyor!

0
0
0
0
0
Google'ın mobil cihazlarda kullanım amacıyla tasarladığı ve bu cihazlarda çok daha hızlı bir şekilde kullanılabilecek olan sayfaların kullanıma başlanma tarihi belirlendi.
Android işletim sisteminin piyasaya sürülmesiyle birlikte onlarca marka, yüzlerce yeni mobil cihaz modeli üretti. Sayıları önü alınamaz bir şekilde artan mobil cihazlar, kısa sürede tüm dünyaya yayıldı ve şu an en çok kullanılan cihazlar arasında liderliğe sahip. Dünyanın en çok kullanılan internet arama motoru olan Google, bu cihazların kullanımındaki artış dolayısıyla arama motorunun mobil cihazlardan kullanılma payının oldukça yüksek olduğunu ve bu cihazlara özel olarak bir sistemin geliştirilmesi gerektiğini belirtmişti.

Bu amaç uğruna geçtiğimiz ay "AMP" (Accelerated Mobile Pages) adındaki sistemi tanıtan Google, bu sistem sayesinde arama motorunda bulunan sayfaların "mobil uyumlu" olacağını ve mobil cihazlardan çok daha hızlı bir şekilde bu sayfalara erişileceğini belirtmişti. Bu yeni sistemin açıklanmasının üzerinden ne zaman kullanıma başlanacağı ise bir merak konusuydu. Bugün yapılan açıklamalarla birlikte Google yetkilileri, bu sorulara cevap verdi.Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre mobil cihaz uyumlu sayfalar 2016 senesinin ilk çeyreğinde kullanıma sunulacak ve bu tarihten itibaren hem iOS hem de Android için kullanılabilir olacak. AMP adlı sistem sadece mobil cihazlarda az veri kullanılmasını ve hızlı interneti sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda reklam engelleyici programların da kullanımını engelleyecek.

Gelirini reklamlardan sağlayan Google için son derece önemli olan bu reklamların engellenmesi, mobil cihazları kullanan büyük bir kesim sayesinde Google'a çok daha fazla gelir sağlayacak.

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0