• Anasayfa
  • Mobil
  • Google'dan Mobilde Uygulama İndirme Reklamlarına Ceza

Google'dan Mobilde Uygulama İndirme Reklamlarına Ceza

0
0
0
0
0
Google'dan Mobilde Uygulama İndirme Reklamlarına Ceza
Daha önce açıklandığı gibi arama sonuçları için önceliği mobil platformlarına veren Google, bunu kötü niyetli olacak şekilde kullanan siteleri cezalandırmaya başlayacak.

Teknolojiyle alakalı hangi kurum varsa, odak noktasını mobil platformuna uygun olarak şekillendirmeye başladı. Bunun olmasındaki en büyük etken, artık insanların PC’de zaman geçirmekten çok akıllı telefonlarını kullanması. O yüzden Google da 21 Nisan tarihinden itibaren arama sonuçlarının mobil platformuna göre düzenlemişti. Bu tarihten itibaren mobille ilgili güncellemelerine devam eden şirket, bu platforma uyumlu olarak uygulama içerikleri ve indirme bağlantılarını öne çıkarmasını suistimal eden siteleri cezalandırıyor. Buna göre arama sonuçlarında kullanıcıların site içerisinde bulunan içeriğin görülmesini engelleyen uygulama banner’larını kullanan web sitelerinin mobil uyumlu etiketini kaldıracak.

Google’ın webmaster blogundan 1 Eylül tarihinden itibaren yapılan açıklamaya göre Google, mobil uyumluluk testini bu kritere göre güncelleyecek. Şirketin site sahiplerine tavsiyesi ise web tarayıcılarına ait banner’ların kullanılması yönünde. Bu banner’lar, Safari ve Chrome tarafından destekleniyor. 

Şunu da belirtelim; eğer bu banner’lar site içeriğinin görüntülenmesini engellemiyorsa Google, bu banner’ları kullanan siteleri ‘mobil uyumlu’ etiketiyle göstermeye devam ediyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0