Yeni Nexus Huawei'den Gelebilir

0
0
0
0
0
Samsung, LG ve Motorola'nın ardından yeni Google Nexus cihazı söylentilere göre Huawei tarafından üretilecek.
Bildiğiniz gibi Android'in her yeni versiyonuyla beraber tanıtılan bir Google Nexus cihazları olur. Bu cihazların en farklı özelliği ise her sene farklı firmalar tarafından üretilmesi olarak söyleyebiliriz.

Daha önce Samsung (Galaxy Nexus), LG (Nexus 4 ve Nexus 5) ve en son Motorola (Nexus 6) tarafından üretilen bu cihazlar için sıradaki şirketin Huawei olacağı yönünde spekülasyonlar başladı.

Gizmochina adlı teknoloji bloğunda yayınlanan habere göre Google yeni Nexus cihazı için Çinli firma Huawei'yi tercih edecek.Nüfus yoğunluğu açısından büyük bir kitleye sahip olan Çin pazarını da bu nedenle iyi bir seçenek olarak gören Google, bunu küresel olarak da yaygınlanmış Huawei firmasını tercih ederek kullanmak istiyor.

Fakat bu söylentiler için en büyük sıkıntı Huawei'nin Amerika pazarına dahil olmaması olarak göze çarpmakta. Yani bu sebeple yeni Nexus cihazı Google'ın anavanatı Amerika'da satışa çıkamama ihtimali ile karşı karşıya kalabilir.

Tabi bir diğer yandan Nexus cihazlarının Google markasını da taşıması, Amerika'da bu satışın yapılabilmesini sağlayabilir.

Ancak benim düşünceme göre eğer yeni Nexus cihazı Huawei markasını taşıyacaksa, Google Amerika'da satılma konusunu garantiye almış demektir. Bu sebeple Huawei'nin de Amerika pazarına girecek ikinci Çinli telefon üreticisi olacağını düşünüyorum. (Amerika pazarına ilk giriş yapacak Çinli firma bu haberimizde de belirttiğimiz gibi Xiaomi olacak)

Şu anda söylentiden öteye geçmeyen bu spekülasyonların gerçek olup olmayacağını hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0