• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Now'ın Kartlar Özelliği Türkiye'ye Açıldı!

Google Now'ın Kartlar Özelliği Türkiye'ye Açıldı!

0
0
0
0
0
Google'ın kendi uygulaması üzerinden birçok bilgiyi verebildiği Google Now Kartlar özelliği Türkiye'de de açıldı.
Google'ın ilk olarak İngilizce dilinde desteklemeye başladığı Kartlar özelliği nihayet ülkemize geldi. Google'ın bu güzel özelliği sayesinde direkt olarak Google uygulaması üzerinden haberlere erişebilir, hava durumunu anlık takip edebilir, belirleyeceğiniz ev ve iş konumunda destek alabilirsiniz.

Kısacası Google'ın tüm servislerine kolay yoldan erişim sağlayan Google Now, böylelikle "OK Google" sesli komutu dışında tam kapasiteli kullanılabiliniyor.


 

 Google Now Kartlar Nasıl Kurulur?
Eğer siz de kolay yoldan birçok şeye erişmek istiyorsanız telefonunuzda bulunan Google uygulamasını açarak aşağıda gözüken Başla tuşuna basıp gerekli ayarlamaları yapmanız ve artından onaylamanız ardından kullanabileceksiniz.

 

 Google Now Kartlar Nasıl Kullanılır?
Google Now'ın kartlar özelliğini aktifleştirdikten sonra Google uygulamasında sol üst köşedeki çizgilere tıkladığınızda Ayarlar sekmesinden istediğiniz şekilde düzenleme yapabilirsiniz. Buradan ev ve iş konumunuzu yazarak bu noktada haritalar ve hava durumu konusunda destek alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Android Auto desteği olan bir araca sahipseniz aracınızı park ettiğiniz yeri de nokta atışı olarak görebiliyorsunuz. Evinizden çıkıp işe giderken trafik ve yol durumuna göre varış sürenizi de hesaplayan Google Now, size tahmini varış süresi üzerinden ne kadar erken çıkmanız gerektiğini söyleyebiliyor.Bunları ayarlamak için ise Özelleştir kısmından Yerler bölümünden adreslerinizi ekleyebilir, Akışınızdakiler kısmından ise istediğiniz ilgi alanlarınızı belirtip akışta o haber ve bilgileri görebilirsiniz. Özellikle "Ulaşım" sekmesinden işe gidip gelme ve dolaşma noktasında Bisikler, Araba, Toplu Taşıma ya da Yaya seçeneklerini belirlerseniz bu noktada Google'ın size fazlasıyla desteği olacaktır. Borsayı takip ediyorsanız Hisse Senetleri kısmından ilgi duyduğunuz şirketleri ekleyebilir, Uygulama kısmından ise Google Now Kartları destekleyen uygulamalar ile ilgili ayarlamalar yapabilirsiniz.Ayrıca Google Now Kartlar özelliğini aktif ettikten sonra özellikle Nexus ve Android One cihazlarında ana ekranın en sol tarafına parmak kaydırma hareketi ile kolay yoldan erişebilmeniz de mümkün olacak.
 

 "OK Google" Sesli Komut Özelliği Nasıl Aktif Edilir?
Eğer bu özellikler sizi kesmediyse dilerseniz OK Google diyerek telefonunuzu kontrol edebileceğiniz sesli özellikleri de kullanabilirsiniz. Bunun için ise tek şartımız var. "Yeterli İngilizce'ye sahip olmak". Eğer komut verme noktasında İngilizcenizi yeterli görüyorsanız Google Now Launcher üzerinden Ayarlar > Ses > Diller kısmından aksanınıza göre UK (İngiltere) ya da US (Amerika) İngilizcelerinden birini varsayılan birinci dil yapıp, ardından "Ok Google" algılama kısmından da ses ayarlamanızı yapmanızın ardından artık telefonunuzu OK Google komutu ile yönetebileceksiniz.
 Google Asistan Launcher İndir!
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0