Google'dan Üst Seviye Tablet: Pixel C

0
0
0
0
0
Google'ın bugün yapmış olduğu lansmanda tanıttığı LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P dışında bir de üst seviye kendi üretimi tableti Pixel C'yi tanıttı.
Google'ın bugün yaptığı "sıkıcı" (evet, harbiden çok sıkıcıydı) lansmanda ön planda olan yeni Nexus telefonlarından bahsettik. Huawei Nexus 6P ve LG Nexus 5X adlarını alan cihazlar ile ilgili detayları Nexus 6P için buradan, Nexus 5X için ise buradan öğrenebilirsiniz. Ancak bunun yanında bir de Nexus tablet geldi, fakat adı Nexus olarak değil. Haliyle üretici firma da farklı bir firma yerine bizzat Google oldu.

Pixel C adını alan tablet direkt olarak Google üretimi olması ve üst seviye özelliklere sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 500 Dolar fiyatıyla da pek de kötü durmayan cihazın teknik özellikleri ise şöyle;10.2 inçlik 2K ekranı, Nvidia Tegra X1 çipseti, Maxwell grafik işlem birimi ve 3GB RAM'i ile oldukça iyi donanıma sahip olan tablette USB-C bağlantı teknolojisi bulunuyor. 32GB ve 64GB depolama seçenekleri bulunan cihazın bir de oldukça kullanışlı klavyesi bulunmakta. Ancak bu klavye cihazla beraber değil, 150 Dolar gibi yüksek bir satış fiyatıyla ayrı olarak elde edilebiliniyor.Yıl sonunda çıkacak olan Google Pixel C tabletin yazının başında da belirttiğimiz gibi 500 Dolar satış fiyatı 32GB modeli için geçerli olacak. Bu kapasite size yetmez ise 600 Dolar'lık satış fiyatına sahip 64GB modelini tercih edebilirsiniz. Ancak ülkemizde Google Play'den cihaz satışı hala başlamadığı için bu tabletin de gelme olanağı düşük. Fakat belli olmaz diyelim.

Sonuç olarak güzel tasarıma ve özelliklere sahip olan tabletin tek sıkıntılı tarafı ise nerdeyse mekanik oyuncu klavyeleri fiyatına satılan klavyesi olmuş diyebiliriz. Bakalım Pixel C nasıl ilgi görecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0