• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Play'e "Aile Filtresi" ve Kişisel Kullanım Özellikleri Geliyor

Google Play'e "Aile Filtresi" ve Kişisel Kullanım Özellikleri Geliyor

1
0
0
0
0
Google, bugünkü Google I/O konferasında sunduğu yeni özelliklerden biri de Android'in uygulama mağazası olan Google Play'e ait. Google Play artık çocuklarınızın kullanımı için bazı yenilikler sunacak ve kendi kullanımınız için size özel olacak.
Google I/O konferansında sunulan bir diğer yenilik ise Android'in uygulama mağazası olan Google Play'den geldi.

Bildiğiniz gibi çocuklarımıza pek uygun olmayan, aşırı şiddet ve olgunluk gerektiren uygulamalar da Play Store'da mevcut. Bu sebeple neyin ne olduğunu çok anlamayan çocuklar da bu uygulamalara ulaşabilir yapıda olması pek de hoş karşılanmıyordu.Sonunda Google gelen geri dönütlere cevap vererek Google Play'e "Aile Filtresi"ni de getirdi. İşlemi ise bildiğiniz gibi çocuk yaşlara uygun olmayan uygulamalara arama sonuçlarında ve uygulama listelerinde gözükmemesi şeklinde işleyecek. Ayrıca kategorileştirme konusunda 5 yaş ve altı/5-8 yaş/9-12 yaş/12 yaş üstü şeklinde bölümlere de ayıran firma, daha sağlıklı ve çocuğunuzun yaşına uygun aramalar da yapabilmenize olanak tanıyacak.

Ayrıca Google Play'de "yıldızlı" uygulamalar olacak. Bu uygulamalarda bulunacak olan yıldız işareti ise o uygulamanın çocuklara uygun olduğunu gösteren bir işaret anlamına gelecek. Böylelikle hem ebeveynler hem de çocuklar için güzel bir sonuç ortaya çıkıyor olacak.Ayrıca çocuklara özel sevilen animasyon ve çizgi film karakterleri ile alakalı arama sistemi de getiren Google, Disney, Lego, Barbie ve daha fazla karakterlerinin olduğu resimlerden arama şekli üretmiş.

Yani bu arama sayfasına gelindiğinde Sünger Bob, Barbie gibi karakterlerin resimleri olacak ve çocuğunuz sevdiği karakterin resmine tıklayarak o karakter ile alakalı geliştirilen uygulama ve oyunlara erişebilecek.Sonuç olarak aileleri fazlasıyla dikkate aldığını gösteren Google, Play Store'daki aile filtresi sayesinde çocukların güvenli bir Google Play kullanımını sağlamış olacak. Bu özellik bugünden itibaren geçerli. Fakat büyük ihtimalle sıradaki Google Play güncellemesi ile kullanıma açılacaktır.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0