• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Play Oyunlar Uygulamasına Ekran Kaydı Desteği Geldi!

Google Play Oyunlar Uygulamasına Ekran Kaydı Desteği Geldi!

8
1
1
1
1
Android ekosisteminin oyunlar arasındaki çekişme ve arkadaşlar arasında oynama gibi özellikler sağlayan Google Play Oyunlar uygulamasına oyun oynarken ekran kaydı desteği getirildi.
Google'ın mobil işletim sistemi olan Android'de milyonlarca oyuncu bulunmakta. Bu arkadaşlarımız oyun deneyimlerini kaydedip paylaşırken farklı uygulamalar kullanmaları gerekiyordu. Ancak son olarak YouTube Gaming uygulaması sayesinde oyuncular telefon ve tabletlerinden canlı yayın olarak oyun deneyimlerini paylaşabiliyorlardı.

Şimdi ise Google'ın Google Play Oyunlar uygulamasına getirdiği bir güncelleme ile beraber direkt olarak bu uygulama üzerinden oyununuzda ekran kaydı yapabilirsiniz. Oyna, Kaydet, Paylaş adıyla yayınlanan güncelleme sonrasında Google Play Oyunlar üzerinden kaydetme butonuna basarak oyununuza girip çıktığınızda bir ekran kaydı yapmış oluyorsunuz sonra istediğiniz yerden kesip biçerek sosyal medyada oyunu paylaşabilirsiniz.Şu anda sadece Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'nde aktif olan bu özellik kısa sürede herkese açılacak ancak siz önceden aşağıdaki bağlantıdan APK'yı indirerek sahip olabilirsiniz. (Bazı kullanıcılarda apk olarak indirilse bile aktif olamayabiliyor, haberiniz olsun)
 
  Google Play Oyunlar Uygulaması İndir [APK]

8
1
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
8
1
1
1
1