• Anasayfa
  • Mobil
  • Reklam Veren Uygulamalar Google Play’de Üst Sırada

Reklam Veren Uygulamalar Google Play’de Üst Sırada

0
0
0
0
0
Reklam Veren Uygulamalar Google Play’de Üst Sırada
​Google, gelirlerle ilgili ciddi bir sıkıntısının olduğunu iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Youtube’un aylık 1 milyar ziyaretçiye ulaşmasına rağmen buradan istenilen karın elde edilemediğinin açıklanmasından sonra Google, kar marjını yükseltmek adına farklı girişimlerde bulunmaya başladı.

Google, gelirlerle ilgili ciddi bir sıkıntısının olduğunu iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Youtube’un aylık 1 milyar ziyaretçiye ulaşmasına rağmen buradan istenilen karın elde edilemediğinin açıklanmasından sonra Google, kar marjını yükseltmek adına farklı girişimlerde bulunmaya başladı.

Google’ın şimdilik deneme aşamasına aldığı reklam politikası Google Play ile ilgili. Bu reklam çalışmasında Google, geliştiricilerin verdiği reklamlara göre uygulamaları Google Play’de üst kısımlara taşımayı amaçlıyor. Google Play Ürün Yönetimi Başkanı Michael Siliski, bu özellikle birlikte geliştiricilere kendi uygulamalarını üst kısımlara taşıyarak farkındalık yaratmaları açısından bir fırsat sunduklarını belirtti. (yav anlayacağımız dilden konuşup “siz de kazanın biz de kazanalım” desene işte)Geçen yıl geliştiricilere toplamda 7 milyar dolarlık bir ödeme yapan Google, bu reklam hizmetiyle birlikte daha fazla kazanç elde etmeyi planlıyor. Şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test edilen uygulama, yüksek bir ihtimalle ilerleyen dönemlerde global anlamda hizmete sunulacaktır.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0