• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Play Store'a Aile Kütüphanesi Özelliği Eklendi

Google Play Store'a Aile Kütüphanesi Özelliği Eklendi

1
0
0
0
0
Google'ın Android cihazlar için sunduğu uygulama marketi Play Store'a aile kütüphanesi özelliği getirildi. Artık Play Store kullanıcıları ücretli içeriklerini aile bireyleriyle paylaşabilecek.
Daha önce Spotify ve Apple Music gibi müzik platformlarındaki aile üyelik paketine benzer bir özellik Android uygulama marketi Google Play Store'a getirildi. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar uygulamalarını aile bireyleriyle paylaşabilecekler.

Aile kütüphanesi adı verilen Play Store'un yeni özelliğiyle birlikte maksimum 6 kişiden oluşan bir aile kütüphanesi oluşturuyorsunuz. Burada aile bireylerinizle satın aldığınız ücretli Play Store içeriklerini (oyun, uygulama, film vb.)  ücretsiz olarak paylaşabiliyorsunuz. Yani siz bir içeriğe belli bir miktar para ödediğinizde bu kütüphaneye dahil olan aile bireyleri ücret ödemeden o içeriğe erişebiliyor.Ayrıca bildiğiniz üzere Play Store yaş sınırının üzerinde ciddi anlamda duruyor ve çocuklara doğru içerikleri ulaştırmayı hedefliyor. Buna bağlı olarak da aile kütüphanenizde aile bireylerinin yaş grubuna göre çeşitli filtreler uygulayabiliyorsunuz.

Aile kütüphanesi özelliğinin Temmuz ayı içerisinde birçok ülkede kullanıma sunulacağı söyleniyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0