Google Play Store'dan İndirilen Uygulama Sayısı App Store'u İkiye Katladı ama Kazanan Yine Apple!

0
0
0
0
0
Mobil pazardaki Google - Apple rekabeti uygulama marketlerinde de devam ediyor. 2016 yılının ilk 3 ayında Google Play Store'dan indirilen uygulamalar App Store'u geçse de bu işten karlı çıkan yine Apple oldu.
Son söyleyeceğimizi ilk başta söyleyelim ve Apple’ın hakkını teslim ederek başlayalım. Bu adamlar gerçekten de para kazanmayı biliyor! “Bunun bize ne faydası var?” diyebilirsiniz ama başta oyun geliştiriciler olmak üzere, birçok kişiye faydası var. Sonuçta bu pazardan beslenen bir ekonominin olduğu bir gerçek. Sanırım konunun mobil market gelirleriyle ilgili olduğunu anladınız. Gelin, ilginç rakamlara birlikte göz atalım…

 App Store, Play Store'u Nasıl Geçti?

Verilere göre, 2016 yılı ilk çeyreğinde Google Play Store’dan indirilen uygulama App Store’u 2’ye katlamış durumda. Tablodan da görebileceğiniz gibi, Play Store’dan indirilen uygulama 200 milyona ulaşırken App Store’dan indirilen uygulama sayısı bunun tam yarısı. Ancak gelirlere bakıldığında, Google Play Store yaklaşık 60 milyona gerilerken, App Store 100 milyon sınırında kalmayı başarıyor.

 Apple Para Kazanmayı Biliyor!

Rakamlara çok da takılmamak lazım. Bu tablonun bize gösterdiği asıl sonuç Apple’ın daha az sayıda uygulama indirmesine karşın daha fazla para kazandığı. Haberin başında dediğimiz gibi, Apple para kazanmayı iyi biliyor!
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0