Google Play Store Hataları ve Çözümleri

31
5
4
1
0
Google Play Store Hataları ve Çözümleri
Android işletim sistemli bir akıllı telefona sahipseniz ve Google Play Store'da uygulama indirirken veya güncellerken sorunlar yaşıyorsanız, bu yazımızı okumanızda fayda var.
Android kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan Google Play Store hataları, birçok kişinin canını sıkmakta. Ancak artık dert etmenize gerek yok. Hataların anlamlarını ve çözümlerini bu yazımızda derledik.

Aşağıda belirttiğimiz hataların, çözüm yöntemlerini uygularken dikkatli olmanızda fayda var. Her hangi bir veri kaybı yaşamamak için, yedekli çalışmanızı öneriyoruz. Meydana gelecek her hangi bir sorunda Webtekno.com sorumlu değildir.

 

 Hata 491: İndirme veya güncelleştirme yapılamıyor.

Çözüm: Google hesabınızı cihaz üzerinden silin. Ardından Google Play Store'a web üzerinden girip cihazınızı oradan da silin. Ardından telefonu yeniden başlatıp, kendi hesabınızı tekrardan girin.  
 

 Hata 498: Google Play Store üzerinden yapılan indirmenin bölünmesi.

Çözüm: Bu hata cihazın ön belleğinin dolu olup, gerekli indirmeye yer kalmamasından dolayı çıkmakta. Sorunu çözmek için arka planda çalışan uygulamaları kapatıp, gereksiz yer kaplayan dosyaları silin. Ardından cihazı güvenli modunda başlatıp, ayarlar girip ön belleği seçeneğini geçin.  
 

 Hata 919: Uygulama çalışıyor fakat açılmıyor.

Çözüm: Cihazda hiç boş alan kalmadığında bu sorun çıkmakta. Cihazda boş yer açarak tekrar deneyin.
 

 Hata 413: Uygulama güncellenmiyor veya indirilemiyor.

Çözüm: Proxy ayarlarınızı değiştirdiyseniz böyle bir sorun karşınıza çıkabilir. Uygulamaları ayarlar menüsünden açıp, Google hizmetlerini ve Play Store'u seçip verileri temizleyip, durdurmaya zorlayın.  
 

 Hata 923: İndirme gerçekleştirilemiyor, Google hesabını senkronize ederken sorun çıkıyor veya hafızada yer yok.

Çözüm: Google hesabınızı ve telefonda gereksiz yer kaplayan tüm uygulamaları silin. Ardından cihazınızı güvenli modda başlatıp, ön bellek bölümlendirmeyi seçip, yeniden başlatın.  
 

 Hata 921: Uygulama indirilemiyor.

Çözüm: Google Play Store uygulamasının ön belleğini ve verilerini silin. Tabi bunu yaparken kayıtlı ayarlarınız silinebilir. Dikkatli olmanızda fayda var.  
 

 Hata 403: İndirme yapılamıyor.

Çözüm: Bu soruna daha çok  tek bir cihazda iki farklı Google hesabı kullanan kişiler rastlamakta. Google hesabınızı doğrulayıp, sorunlu uygulamayı silin. Ardından tekrar indirmeyi deneyin.  
 

 Hata 927: Google Play Store güncellemesi yapıldığı için uygulamaların indirilememesi.

Çözüm: Google Play Store uygulamasının güncellemesi bitene kadar bekleyin. Eğer hatayı almaya devam ederseniz, Google Hizmetlerinin ve Google Play Store'un verilerini silip, durdurmaya zorlayın.  
 
31
5
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
31
5
4
1
0