• Google Play Store Sorunlarını Nasıl Çözebilirsiniz?!

Google Play Store Sorunlarını Nasıl Çözebilirsiniz?!

2
1
1
0
0
Google Play Store'da sorunlar yaşayan biri misiniz? O halde bu haberimiz size yardımcı olabilir.
Android işletim sisteminin uygulama mağazası olan Google Play Store, bazı zamanlarda bilinmeyen nedenlerden ötürü istenildiği gibi çalışmıyor. Uygulama mağazasının istediği gibi çalışmaması ve nedensiz bir şekilde "Uygulama durdu" hatası vermesi, mobil cihaz kullanan kişiler için hayati önem taşıyan uygulamaların indirilmesini imkansız kılabiliyor veya bu cihazlardan oyun oynuyorsanız, oyununuzun yarıda kesilmesine neden olabiliyor (tabii ki bunu kimse istemez). Eğer siz de bu sorunlardan birisini yaşıyorsanız, o halde haberimizde bahsedeceğimiz çözüm yollarını takip etmenizi öneririm.
 

 Play Store Cache'in Temizleyin


Google Play Store'un aniden durmasına neden olan şey, çok fazla birikmiş olan önbellek dosyaları (cache) olabilir. Bu dosyaları düzenli olarak temizlediğinizden emin olun. Temizlemek için Ayarlara giriş yapın, Tümü kısmına girin ve Google Play Store'u bulun. Açtığınızda ekranın alt kısımlarında Önbelleği temizle seçeneğini göreceksiniz.
 

 Play Store Verisini TemizleyinAynı cache gibi sorunlar yaratabilen veriler, bazı durumlarda temizlenmeliler. Bu işlemi yaparken dikkatli olmanızı öneririm çünkü Google Play Store verilerini silmek bazı sorunlara neden olabilir. Bu verileri silmek için Ayarlara giriş yapın, Tümü kısmından Google Play Store'u bulun. Veriyi Temizle bölümünü göreceksinizdir.
 

 Play Store'un Güncellemelerini Kaldırın


Fark etmiyor olabilirsiniz ancak Google Play Store hatalarının bazıları, uygulamanın güncelleştirmelerinden kaynaklanıyor olabilir. Bu sorunu çözümlemek için Ayarlara girin, Tümü kısmından Google Play Store'u bulun ve Güncelleştirmeleri Kaldır seçeneğini seçin. Eğer bu işlemle uğraşmak istemiyorsanız veya yaptığınız şey işinize yaramadıysa, aşağadaki linkten Google Play Store'un apk'sını indirebilir ve kurulumu yeniden yapabilirsiniz.
 
  Google Play Store (apk)

 

 Google Play hizmetlerinin Cache'ini ve Verilerini TemizleyinGoogle Play Store kullanan uygulamalar, bu uygulamanın sorun yaşamasıyla birlikte kullanılamaz hale gelirler (örneğin online oyunlar). Eğer böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız, bir anlamda Google Play Store'a yardımcı olan Google Play hizmetlerinin de cache'ini ve verilerini temizlemelisiniz.
 

 Google Play Hizmetlerinin En Son Sürümünü Yükleyin


Eğer Google Play hizmetlerinden kaynaklanan bir sorun yaşıyorsanız, bu sorunu çözmek adına yapabileceğiniz şeyler arasında Google Play hizmetlerini güncellemek de bulunuyor. Yeni olan sürüm, eski sürüme göre daha stabil olabilir ve sorun yaşamanıza neden olan şey, bu yeni sürümde çözümlenmiş olabilir. Uygulamayı güncellemek için aşağıda bulunan linki kullanabilirsiniz.
 
  Google Play Hizmetleri
 

 İndirme Yöneticisini Aktifleştirin


İndirme Yöneticisini Aktifleştirmek, Google Play Store'dan kaynaklanan bazı hataların giderilmesini sağlayabilir. İndirme yöneticisini aktifleştirmek için Ayarlara girin, Uygulamaları seçin ve Tümü kısmından İndirme Yöneticisini bulun. Eğer bu uygulama devre dışı bırakıldıysa yeniden aktifleştirme seçeneğini göreceksinizdir.Önerdiğimiz çözümlerden hiçbiri işe yaramadıysa, buradaki bağlantıya giriş yapabilir ve hata kodlarına ilişkin detaylı çözümlere ulaşabilirsiniz.
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0