İşte Google Play Store'un Yeni Tasarımı

0
0
0
0
0
İşte Google Play Store'un Yeni Tasarımı
Android cihazlara uygulama, kitap, müzik veya oyun indirmek için kullandığımız Google Play Store'un tasarımı yenileniyor.
Google I/O etkinliğinde Android L'nin tanıtılması ile birlikte "Material Desgin" tarzı yeni Android sürümlerinde aktif olarak kullanılacak. Hal böyle olunca pek çok kişi Google Play Store'un da tasarımının değişeceğini düşünmeye başlamıştı ve bu konu ile ilgili söylentiler ortaya çıkmıştı. Nitekim bu söylentiler doğru gibi görünüyor zira Android Police adlı site Google Play Store'un tasarımını sızdırdı.

Genel olarak Android Police'ın paylaştığı resimlere baktığımızda resimlerin daha büyük hale getirildiğini görebiliyoruz. Zaten artık yeni tarz tasarımlarda büyük görsellerin kullanılmasına alıştık.Bunun yanı sıra paylaşım seçenekleri tasarımın alt kısımına eklenmiş durumda. Android Police editörlerinin belirtiğine göre yeni Google Play Store'da gezerken daha sık kaydırma işlemi gerçekleştirecekmişiz.

Şuan için bu tasarımın tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Ancak her ülkeye farklı zamanlarda aktif edileceğini ve ülkemize diğer ülkelere göre daha geç geleceğini söyleyebiliriz. Google Play Store'un yeni tasarımı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0