• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Play Her Hafta Bir Uygulamayı Ücretsiz Yapacak

Google Play Her Hafta Bir Uygulamayı Ücretsiz Yapacak

0
0
0
0
0
Google Play artık haftada bir ücretli uygulamaları ücretsiz olarak verecek. Daha önce Amazon'un yaptığı ve çok kullanıcı çektiği bu kampanya Google Play üzerinden olunca tüm kullanıcıları yine kendine çekebilir.
Amazon vb. uygulama marketleri sürekli yaptıkları günlük ya da haftalık bedava uygulama kampanyaları ile Android kullanıcılarını yerel uygulama mağazası Google Play'den uzaklaştırmaya çalışıyorlar. (Hele bir tanesi var her reklamda apksını indiriyor telefona)

Artık Google da bu tarz marketlerle aynı oyunu oynamaya karar verdi. Peki fark ne? Google'ın farkı ise bu uygulamaları bir hafta süreyle ücretsiz kılması. Bu kampanyalar günlük olmayacak ve her hafta farklı bir uygulama yayınlanacak.Yapılan bu promosyon Google Play'i açınca hemen belli olmuyor. Google Play'in anasayfasında bir banner üzerinde bulunan kampanya genel olarak altlarda duruyor. Kampanyanın eksi birkaç yanı var. Birinci eksisi Google'ın kullandığı bannerda haftanın ücretsiz uygulaması hakkında bir detay bulunmaması. Bannera tıkladığınızda bir pop-up açılıyor. Bu ekranda sadece uygulamayı ve ücretsiz olmadan önceki fiyatını görüyorsunuz. 

Eksi yanlardan biri ise uygulama detayının bulunmaması. Bu haftanın uygulaması Daniel Tiger Grr-ific Feelings adında bir çocuk uygulaması. Bu uygulamayı banner üzerinden sadece ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Detaylarını görebilmek için manuel olarak uygulamayı bulmanız gerek. İşte uygulamayı buradan indirmeye kalktığınızda Google sizden uygulamanın ücretini tahsil edecektir.Google'ın uygulama sözleşmesindeki bir maddeye göre ücretli bir uygulama, ücretsiz oluyor ise o uygulama bir daha ücretli olamıyor. Yani bu nedenden dolayı Google böyle bir yol izlemiş olabilir. Eğer promosyonda olan uygulamaların kalitesi artarsa Google; Amazon gibi uygulama marketlerine yönelen kullanıcıları, yavaş yavaş kendine çekmeye başlayabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0