Google Play'e Yaş Derecelendirmeleri Eklendi

0
0
0
0
0
Google I/O konferansında bahsedilen "aile filtresi" özelliği gibi Google Play'de yapılacak güncellemelerden ilki yaş ibareleriyle gözüktü.
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde sizlere buradan aktardığımız gibi Google Play'de özellikle çocuklara ve ailelere yönelik bazı yenilikler geleceğinden bahsetmiştik. Bu konudaki ilk adım ise yaş bilgisi oldu.

Artık Google Play'in web arayüzünde bir uygulamanın bağlantısını açtığınızda yanında 3+ / 7+ / 12+ ve 18+ şeklinde ibareler yer alacak. Böylece uygulamanın hangi yaş kitlesine ait olduğunu, çocuklarınız için uygun olup olmadığını görebileceksiniz.Örnek vermek gerekirse 10 gün içinde yeni bir güncelleme dağıtacağımız Online Kafa Topu oyunumuz 3+ derecelendirmesi almış. Bu da her yaştan kesime uygun bir oyun olduğunu göstermekte.Fakat biraz vurdulu kırdılı olarak tabir ettiğimiz oyunlardan olan biraz da sonsuz koşu oyunlarının araba versiyonu diyebileceğimiz Zombie Highway 2 ise 7+ ile okul öncesi yaşlardaki çocuklarımız için uygun olmadığı belirtiliyor.FPS türünün en iyilerinden olan ve zombi temasıyla da biraz korku oyunları kategorisine girebilen Dead Trigger 2 ise 12+ ile biraz daha büyük kesime hitap edildiğini, küçük yaşlardaki çocuklara göre bu oyunun uygun olmadığı belirtilmiş oluyor.

Ancak yeni yeni başlayan derecelendirme sisteminde şu anda birçok uygulama "Derecelendirlmemiş" şeklinde sıralanıyor. İlk başlarda popüler oyunlara getirilen bu derecelendirme kısa sürede tüm Google Play'deki uygulamalara ve oyunlara eklenecektir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0