• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Project Ara'nın Satış Tarihi ve Detayları Belli Oldu!

Google Project Ara'nın Satış Tarihi ve Detayları Belli Oldu!

3
1
0
0
0
Google'ın parçaları birleştirilebilen modüler akıllı telefon projesi Project Ara'nın satışa sunulacağı tarih belli oldu!
Adeta bir Lego gibi parçalarını birleştirerek kendi isteğinize uygun bir telefon haline getirebildiğimiz Google'ın modüler telefon projesi Project Ara, uzun süredir konuşulmakta. Telefonun özelliklerini tamamen sizin isteğinize bırakan bu cihaz, son günlerde düzenlenen Google I/O 2016 etkinliğinde tekrar gündeme geldi.

Az önce Mashable tarafından yapılan habere göre Google Project Ara telefonları geliştiricilere sunulduktan kısa bir süre sonra 2017 yılı içerisinde de son tüketiciyle buluşacak. Yani 2017 itibariyle telefonlarımıza istediğimiz çözünürlükte kamera, istediğimiz kadar RAM, istediğimiz işlemciyi ya da istediğimiz kapasitede bataryayı takabileceğimiz bir telefon satın alabileceğiz. (Usta bana oradan 23MP kamera bir de 4000mAh batarya sar!) Aslında Google'ın modüler telefonu Project Ara üzerinde çalıştığı uzun süredir biliniyordu ancak LG, Google'dan hızlı davranarak "Dünya'nın ilk modüler akıllı telefonu" olarak LG G5'i piyasaya sürdü. Her iki telefonun adında da modüler geçse de, Project Ara telefonu LG G5'e göre çok daha büyük seçenekleri değiştirebilme imkânı sunuyor. LG G5'te ise modüler yapı kamera modülü ve yüksek çözünürlüklü ses modülü gibi modüllerle sınırlı kalıyor. İlerleyen günlerde LG G5 için farklı modüller geliştirilse de Project Ara gibi cihazın teknik özelliklerine müdahale etmek mümkün olmayacak. O nedenle Project Ara bu konuda çok daha büyük bir yenilik sunuyor.


Project Ara'nın satış fiyatına ilişkin bir bilgi henüz bulunmuyor ayrıca cihazın Google'ın dışında başka bir üreticinin de işbirliğiyle dağıtılıp dağıtılmayacağı ya da hangi ülkelerde satışa sunulacağı ile ilgili resmi bir açıklama da henüz Google tarafından yapılmadı. Bu soruların netleşmesi için anlaşılan telefonun geliştiriciler için satışa sunulmasını bekleyeceğiz.
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0