• Anasayfa
  • Mobil
  • Google'ın Toplama Telefonu "Project Ara" Yere Düştüğünde Dağılıyor

Google'ın Toplama Telefonu "Project Ara" Yere Düştüğünde Dağılıyor

0
0
0
0
0
Google'ın bir nevi toplama telefon projesi olan Ara'da parçaların tutulması için kullanılan magnetler yeteri kadar sağlam değil.
Google'ın üzün süredir dillere pelesenk olan toplama telefonu "Project Ara" daha hazır olmaması sebebiyle çıkışını 2016 yılına ertelemişti. Bunun birçok sebebi varken ayrıca drop test denilen düşürme ve dayanıklılık testinde de başarısız bir sonuç verdiği ortaya çıktı.

Normal bir projede magnet ile tutturulan parçalar ile çalışan Ara, yere düştüğünde magnetlerin birbirinden ayrılması sonucunda anında parçalanıyor ve kullanılamıyor. Bu durumun sürekli olması da haliyle cihazın kısa sürede bozulmasına yol açabilir. Bu sebeple magnetten vazgeçen Google'ın Project Ara ekibi söküp çıkarılabilen sistemi bir birine tutturulan, daha doğrusu birbirine geçirilen bir sisteme çevirecek.Böylelikle olası düşmelere karşı daha dayanıklı bir yapıda olacak olan Ara, 2016 yılındaki çıkışında yapılacak düşürme testleri ile başa çıkmaya çalışacak. Bakalım Samsung Galaxy S7, HTC One M10, LG G5 ve iPhone 6S gibi rakiplerine karşı toplanabilir olmasına rağmen sağlamlık konusunda ne gibi bir başarı gösterebilecek merak ediyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0