• Anasayfa
  • Mobil
  • Google, Araç Paylaşım Uygulaması RideWith'i Play Store'da İndirmeye Sundu

Google, Araç Paylaşım Uygulaması RideWith'i Play Store'da İndirmeye Sundu

0
0
0
0
0
Google, yolculuk paylaşım uygulaması olan RideWith’i Play Store’da indirmeye sundu.
Uygulamanın yapımcısı olan Waze, test olarak İsrail’in Tel Aviv, Ra’anana ve Herzliya bölgelerini seçmiş. RideWith, Waze navigasyon sistemiyle sürücülerin en çok kullandıkları güzergahların öğrenilmesini ve aynı güzergahta araç paylaşım hizmeti arayan diğer kullanıcılarla paylaşımların yapılmasını sağlayacak.

Uygulamada günlük iki sürüş sınırlaması olacak ve yalnızca evden işe giden insanları eşleştirecek. Sınırlama getirilmesinin amacı ise Goolge’ın, kullanıcıların bunu bir iş görmesini engellemek istemesi. Yani her bir yolcu mesafeye göre belirli bir ücret ödeyecek ve bu da Google’la birlikte Waze için ekstra bir gelir kaynağı olacak.

Şirket çalışanları için yolculuk paylaşımının organize edilmesini sağlayacak olan Google, örneğin bir şirkette çalışan kullanıcıların kendi aralarında araç paylaşımını ücretsiz bir şekilde kullanmasını sağlayacak. Bu sayede hem çevre kirliliğinin azalması, hem de özellikle büyük şehirlerde ‘fazla araç dolayısıyla yaşanan’ trafiğin azaltılması sağlanacak. Şimdilik bu sistemi İsrail’de deneyecek olan Google, gelişmeler bekledikleri gibi giderse uygulamayı farklı ülkelere de açmaya başlayacak. 

Ülkemiz dahil diğer farklı ülkelerde kullanıma açılmasının ardından RideWith uygulamasını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak cihazınıza yükleyebilirsiniz.
 
  RideWith

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0