Google Spaces Nedir, Nasıl Kullanılır?

0
0
0
0
0
Google'ın yeni sosyal uygulaması Spaces yayınlandı. Uygulamanın neler sunduğuna ve nasıl kullanıldığına ayrıntılı olarak göz atmaya ne dersiniz?
Google bir türlü vazgeçmediği sosyal uygulama kategorisinde bu defa şansını Spaces ile deniyor. Dün buradaki haberimizde sizlere duyurduğumuz uygulamanın detaylarına birlikte göz atmaya ne dersiniz? İsterseniz hiç vakit kaybetmeden öncelikle Spaces’ın kullanım amacına bakalım ve nasıl kullanıldığıyla devam edelim…

 Google Spaces Nedir? 

Google Spaces tanımlanırken “küçük gruplar için paylaşım” uygulaması denildiğini görüyoruz. Uygulamada temel mantık bir alan oluşturmak ve başkalarını bu alana davet ederek paylaşım sağlamak. Tabii ki bu noktada oluşturduğunuz alana davet edeceğiniz kişi sayısını siz belirlediğiniz için, grupların küçük mü yoksa büyük mü olacağı biraz sizin elinizde. İsterseniz alanınıza tüm Facebook ya da Twitter takipçilerinizi davet edebilir ve oldukça büyük bir grup oluşturabilirsiniz.

 Google Spaces'te Neler Paylaşılır?

Alanların konusu ne oluyor, neler paylaşılıyor?” derseniz sorunuzu kısaca “siz ne isterseniz onlar” diye cevaplayabiliriz. Örneğin, “En Güzel Aşk Şarkıları” başlığı ile bir alan oluşturarak YouTube’dan bulduğunuz birkaç şarkıyı alana ekleyebilir ve davet ettiğiniz kişilerden yeni paylaşımlar yapmalarını isteyebilirsiniz. Ya da oluşturduğunuz alanda güncel bir konuyu tartışmanız mümkün. Uygulamanın en güzel yanı, alana eklenebilecek tüm içeriklerin uygulamadan çıkmadan bulunabilmesi. Uygulama içinden Google linki, YouTube videosu ya da kendi çektiğiniz fotoğraf ve videoları alana eklemeniz mümkün. 

 Google Spaces'te Alan Oluşturmak

İsterseniz bir örnek alan oluşturalım ve Google Spaces’e bir bakalım…

- Spaces uygulaması, mevcut Google hesabınız üzerinden çalışıyor. Uygulamayı açtığınızda sizi karşılayan "hoşgeldiniz" ekranı üzerinden "alan" oluşturabilirsiniz.


- Öncelikle alanımıza bir isim verelim. Ne olduğu bize kalmış... Ben "Google Spaces'ı Beğendiniz Mi?" isimli bir alan oluşturdum. Amacım konuyu başkalarıyla tartışmak.- Konuyu tartışacağım ama ya paylaştığım kişilerin Google Spaces hakkında bir bilgisi yoksa! O zaman bir haber linki de ekleyip alanımı zenginleştireyim. Haberi uygulama içindeki Google üzerinden arama yaparak bulabilirim. İstersem kırmızı çerçeve içindeki seçeneklerden YouTube videosu, fotoğraf  ya da metin ekleyebilirim.- Google Spaces haberini Webtekno'da buldum. Bunu alanıma ekleyemek için kırmızı çerçeve içindeki ikona tıklıyorum...- Başlığı yazdım, haberi ekledim... Artık alanım hazır olduğuna göre birilerini davet ederek paylaşıma başlayayım... Bunun için kırmızı çerçeve içindeki "Şu yolla davet et" kısmına tıklamam yeterli... - Alanımı ister Facebook'tan, ister Twitter'dan, ister Whatsapp'tan paylaşabilirim. Sonuçta elimde bir link var ve bunu istediğim yerden, istediğim kişilere iletebilirim. Ben şimdilik çok kişiye söylemek istemiyorum. O nedenle Whatspp'tan sadece Kudret'e gönderiyorum ve Google Space'i beğenmiş mi soruyorum.- ....Ve işte beklenen bildirim sonunda geldi... - Gördüğünüz gibi gelen cevap çok net! :D- Ben o kadar kötümser değilim... Bence siz de kötümser olmayın, Google Spaces'e bir şans verin.


İşte Google Spaces böyle bir uygulama... "Bir deneyelim, neyin nesiymiş bakalım" derseniz uygulamayı aşağıdan indirebilirsiniz.
 
 Google Spaces Uygulamasını İndir
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0