• Anasayfa
  • Mobil
  • Google, iOS Destekli Telefonumu Bul Özelliğini Duyurdu

Google, Android ve iOS İçin “Telefonumu Bul” Özelliğini Duyurdu

1
0
0
0
0
Google, telefonlarınızı unutma, kaybetme ve çaldırma durumunda işinize yarayacak iOS destekli "Telefonumu bul" özelliğini duyurdu.
Bildiğiniz gibi Android ve iOS'te "Find My Phone" ya da Türkçe adıyla "Telefonumu Bul" özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde cihazınızı bulamadığınız, unuttuğunuz ya da çaldırdığınız durumlarda rahatlıkla konumunu da bulabiliyorsunuz.

Google ise duyurduğu yeni bir özellik ile hem Android hem de iOS destekli genel bir Telefonumu Bul özelliğini aktif etti. Kolay bir şekilde bulabileceğiniz bu özellik seyesinde PC üzerinden ya da herhangi bir cihazdan Google hesabınıza giriş yaprak Hesabım > Oturum açma ve güvenlik > Telefonunuzu bulun adımlarını takip ederek Google hesabınızın  aktif olduğu tüm cihazları görüntüleyebilirsiniz.Yukarıda görebileceğiniz bir şekilde listelenen cihazlarda iPhone'u örnek olarak gösterebileceğim şekilde üzerinden aylar geçmiş bir cihazı da ekleyerek hesabınızın hangi cihazlarda giriş yapıldığını kontrol ediyor. Örneğin benim hesabımda kayıtlı olan cihazlara arasında Samsung Galaxy Tab Pro 10.1'i bilmiyordum, yaptığım kontrolde cihazın ofis tarafında olduğu gördüm. Böylelikle ofiste bulunduğum bir sırada giriş yaptığımı da öğrenmiş oldum tabii. (Ege Üni'nin içinde ne işi var onu bilmiyorum, ama bizim ofise yakın bir yer olunca anlamış oldum)Ayrıca bu menü üzerinden çalındığını düşündüğünüz cihazın alarmını çalabilir, telefonu kitleyerek hesabınızdan çıkış yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece tam manasıyla olmasa da uzaktan erişim sayesinde cihazınızı güvence altına alabilirsiniz.
  Android Cihaz Yöneticisi İndir!
  iPhone'umu Bul İndir!

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0