• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Translate, Telefonlardaki Mesajları Tek Tıkla Çevirebilecek!!

Google Translate, Telefonlardaki Mesajları Tek Tıkla Çevirebilecek!!

0
0
0
0
0
Google'ın yaptığı açıklamaya göre Google Translate'in Android işletim sisteminde kullanımı çok daha basit bir şekilde gerçekleştirilebilecek.
Google, bugün en çok Android kullanım oranına sahip ülkelerden birisi olan Hindistan'da bir etkinlik düzenledi. Yeni Delhi'de gerçekleştirilen bu etkinlik, Google'ın en çok kullanılan hizmetlerinden birisi olan Google Translate'in yeni bir özelliğinin tanıtılması amacıyla gerçekleştirildi. Google Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Caesar Sengupta'nın katıldığı etkinlikte Google Translate'in Android cihazlara uyarlanacağından söz edildi ve bu uyarlanmanın ne kadar pratik olduğunun gösterilmesi amacıyla bir slayt sunuldu.

Caesar Sengupta'nın söylediğine ve slaytta gösterilene göre Google Translate Android kullanıcılarının daha rahat bir şekilde kullanılması adına bu işletim sistemine sahip olan cihazların arayüzüne uyarlanacak ve anında kullanılabilecek. Örneğin Whatsapp'ta bir arkadaşınızla konuşuyorsunuz ve arkadaşınız yabancı, size bilmediğiniz bir dilde, bilmediğiniz alfabenin kullanıldığı bir mesaj attı. Google Translate'in uyarlanmış olan halini kullanarak mesajı uğraşmadan, tek tıklama ile anında çeviride aratabileceksiniz.Bu özellik sayesinde Android kullanıcılarının karşılaştıkları mesajı çok daha kısa sürelerde çevirebileceklerini belirten Caesar Sengupta, özelliği kendi söyleriyle şu şekilde anlattı: "Hindistan'da bulunan kullanıcılarımızın çoğu sürekli olarak Hintçe ve İngilizce arasında çeviri yapmak zorunda kalabiliyor. Kullanıma sunduğumuz bu yeni özellik sayesinde bu çevirileri yapmak son derece kolay ve hızlı olacak, böylece artık yabancı dildeki mesajları kopyala-yapıştır-arat-bul gibi sıkıntıları yaşamadan çevirebileceksiniz.""Tap to Translate" adı verilen bu yeni özelliğin 2016 senesinin ilk çeyreğinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak: TheNextWeb 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0