• Anasayfa
  • Mobil
  • Google'ın Yeni Reklamlarında Uygulamarı ve Oyunları İndirmeden Deneyebileceksiniz

Google'ın Yeni Reklamlarında Uygulamarı ve Oyunları İndirmeden Deneyebileceksiniz

0
0
0
0
0
Google'ın Android işletim sistemi için geliştirdiği yeni reklam stili ile karşınıza reklamı çıkan oyun ve uygulamarı indirmenize gerek kalmadan önce test edebileceksiniz.
Google'ın mobil platformu Android için daha önce App Streaming adını verdiği bir özellik ile Google arama uygulaması üzerinden yapacağınız arama ile ilişkili uygulamayı ekstradan indirmeye gerek kalmadan uygulamayı kullanacağını duyurmuştuk. Bu özellik ile örneğin bir otel ararken sizi Hotel Tonight uygulamasının bir istemci haline yönlendirerek mobil site karmaşıklarından uzak olarak direkt uygulama üzerinden istediğiniz veriye erişebilmenizi uygulamayı indirmeden başaracaktı.

Bu konuyla ilgili detayları buradan bulanileceğiniz bu App Streaming olayının bir benzerini de reklamlara taşıyacak olan Google, karşınıza çıkan Android platformuna ait oyun ve uygulama reklamlarında "Şimdi Dene" özelliği ile oyunu veya uygulamayı 60sn süreyle indirmenize gerek kalmadan denemenize olanak sağlıyor. Bir nevi demo sürümüne erişeceğiniz oyun ya da uygulama da hoşunuza giderse indirebileceğiniz bir sistem olacak olan bu yeni özelliğe Trial Run Ad, yani Deneme Sürümü Reklamları adını verdi.

Böylelikle hem reklama tıklanma sayısını arttırarak reklam verenleri kazandıracak olan Google, aynı zamanda Android kullanıcılarına bu oyun ve uygulamarı deneme fırsatı sunarak da ayrı bir kolaylık sağlamış olacak. Yani bu mantıklı sistem ile alan razı veren razı bir durumu gibi bir duruma geleceğiz.

Bu şekilde interaktif bir reklam anlayışına geçmiş olacak olan Google'ın bu denemeleri bakalım kullanıcılar ve reklam verenler tarafından beğenilecek mi, hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0