• Anasayfa
  • Mobil
  • Archos’tan Ultra Güvenli Akıllı Telefon: GranitPhone

Archos’tan Ultra Güvenli Akıllı Telefon: GranitPhone

0
0
0
0
0
Son zamanlardaki ‘güvenlik’ odaklı akıllı telefonların arasına Archos yapımı yeni bir telefon daha eklendi: GranitPhone.
Güvenlik konusunda aşırı titiz olan bazı kimseler için son 5-6 aydır ultra güvenli telefonlar türemeye başladı. (artık neyi kimden gizlemek istiyorlarsa bilemiyorum) Sağlamlık ve güvenlik olarak ilk kez Turing Phone’la tanıştık. ‘Dünyanın en güvenli telefonu’ olarak lanse edilen bu cihazın ardından birkaç hafta önce de BlackPhone 2’den bahsetmiştik. Bu da ‘dünyanın en güvenli telefonu’ olarak duyurulmuştu. Güvenlik olarak piyasaya sürülen üst düzey akıllı telefonlar arasına son olarak GranitPhone eklendi.

Bulut tabanlı ve yüksek güvenlik sistemine sahip olan GraniPhone, Qualcomm Snapdragon 615 işlemciye sahip. 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip olan modelde, 16/5 MP çözünürlüklerinde arka ve ön kamera bulunuyor. GranitOS yazılımı ile Sikur platfomunu kullanarak mesajlaşmalarınızı ve rehberinizde kişilere ulaşımı şifreleyerek daha güvenli bir telefon deneyimi yaşatmayı hedefleyen GranitPhone’un fiyatı ise 850 dolar. (diğer iki cihazın da fiyatları ortalama 650 - 800 dolar civarındaydı)

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0