• Anasayfa
  • Mobil
  • Android Lollipop Aylar Sonra Zirveye Ulaşabildi!

Güncellemede Kaplumbağa Hızı: Android Lollipop 16 Ay Sonra Zirveye Ulaşabildi!

0
0
0
0
0
Android işletim sisteminin en çok eleştirilen noktalarından birisi, şirketlerin yeni sürümleri gecikmeli olarak kullanıma sunması. Son istatistikler, bu gecikmenin ulaştığı boyutları gösteriyor.
Android işletim sisteminin en olumsuz yanlarından birisi, markaların güncel sürümleri gecikmeli olarak kullanıma sunması. Bu noktada sorumluluk Google’dan çok üreticilerde olsa da, durumdan mağdur olan ne yazık ki son kullanıcılar oluyor.  Google’ın yayınladığı güncel işletim sisteminin üreticiler tarafından yayınlanması ayları bulabiliyor. Bu da pazarda güncel sürümün popüler hale gelmesini oldukça geciktiriyor.

 Android Marshmallow Emekliyor

Gizmodo sitesinin yayınladığı son pazar araştırması, durumun vehametini gözler önüne serdi. Verilere göre, 16 ay önce yayınlanan Android Lollipop sürümü, diğer Android sürümleri arasında henüz liderliğe oturabilmiş durumda. Geçtiğimiz ay itibarıyla yüzde 36.1’lik bir paya sahip olan Lollipop’u ise yüzde 34.4 ile 2 yıllık KitKat takip ediyor. Yaklaşık 5 ay önce yayınlanan Android Marshmallow’un payı ise sadece yüzde 2’ler civarında.

 Google Durumdan Rahatsız

Yeni Android sürümlerinin bu kadar geç yaygınlaşmasından dolayı Google’ın da rahatsız olduğu bilinen bir durum. Açıkçası, Google’ın rahatsız olmakla yetinmeyip duruma müdahale etmesi gerektiğini düşünüyorum. Yeni iOS sürümlerinin kullanım oranının birkaç ay içinde yüzde 70’leri geçtiği düşünüldüğünde, Android’in içinde bulunduğu durumun kötülüğü daha iyi anlaşılacaktır. Umarım, Google bu konuda bir çözüm bulabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0