• Anasayfa
  • Mobil
  • Güne Saat Kriziyle Uyandık! Android Kullanıcıları Dikkat!

Güne Saat Kriziyle Uyandık! Android Kullanıcıları Dikkat!

0
0
0
0
0
Güne Saat Kriziyle Uyandık! Android Kullanıcıları Dikkat!
Tüm Dünya saatleri bir saat geri aldı ancak Türkiye'de bu uygulama Kasım ayına ertelendi. Hal böyle olunca da akıllı cihazlar kafayı yedi.
Bildiğiniz gibi bugün yani 25 Ekim'de Dünya genelinde saatler 1 saat geri alınmış durumda. Ancak 1 Kasım'da yapılacak genel seçim nedeniyle bu durum, ülkemizde 8 Kasım tarihine ertelenmiş durumda.

Hal böyle olunca ülke olarak ciddi bir sorunla karşılaşmış durumdayız. Zira bilgisayarlarımız, telefonlarımız, tabletlerimiz vs. bu işi otomatik olarak halletmekte. Neyse ki bu durumun oldukça basit bir çözümü mevcuttu ve bizde bu çözümleri dün yaptığımız haberde sizlere sunmuştuk.

Ancak, çözümü uygulayan bazı Android kullanıcıları, buna rağmen güne telefonlarının süprizi ile başladı. Pek çok Android kullanıcısının sosyal medyayı kullanarak bildirdikleri duruma göre, otomatik saat ayarı devre dışı bırakılan Android telefonlardan bazıları buna rağmen saati 1 saat geri aldı. Hal böyle olunca da çoğu Android kullanıcısı mağdur kaldı. iOS cephesinde ise henüz bu tarz bir durumla karşılaşılmış değil (en azından sosyal medyaya yansıya birşey yok).
 
 
 
 

Evet sosyal medyada öne çıkan bazı tepkiler bu şekilde. Benzer durumun Windows Phone'larda ve Windows PC'lerde olduğunu söyleyenler de mevcut. Hatta Twitter'da kullanıcılar #SaatKaç hashtag'iyle birbirlerine yardımcı oluyorlar. Bakalım ülkece içinde bulunduğumuz ufak çaplı saat krizini nasıl çözeceğiz? Eğer sizde Android kullanıcısı iseniz ve saatiniz otomatik olarak kendini geri aldıysa, tekrar saat ayarı yapmanızda fayda var. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sizi yine bu haberimize alalım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0