• Anasayfa
  • Mobil
  • Bir Sonraki MacBook Güneş Enerjisi ile mi Çalışacak?

Bir Sonraki MacBook Güneş Enerjisi ile mi Çalışacak?

1
0
0
0
0
Apple'ın satın aldığı patentlerinden biri güneş enerjili bir dizüstü bilgisayarın görselleri ve açıklamalarını içeriyor. Acaba MacBook'un güneş enerjisi ile şarj edilebilen bataryası ne kadar gidecek?
Gelecek nesil MacBook'unuz güneş panelleri sayesinde şarj sorunu yaşamadan kullanılabilen bir dizüstü bilgisayar olabilir.

Apple'ın onaylanan son patentleri arasında yer alan güneş panellerine, daha doğrusu programlanabilir akıllı panellere sahip bir dizüstü bilgisayar da bulunuyor. Cihaz, Amerikan Patent ve Tescil Ofisi tarafından Apple'a verilmiş olan bir patent ve kısaca "Elektronik Cihaz Ekran Modülü" olarak adlandırılmış. Üstelik bir taşınabilir bilgisayar üzerinde tanımlanarak gösterimi yapılmış.

İki taraflı farklı katmanlardan oluşan bir ekran olan bu sistemin dıştaki en üst katmanı sadece kapak olmaktan çok daha fazla özellik barındırıyor.

Akıllı cam adı verilen farklı katmanlar istendiğinde farklı görüntüler verebilirler. Örneğin en içteki katman logonun görünmesini sağlarken en dışta olan yani dokunacağınız katman size dokunmatik bir ekran ya da klavye sağlayabilir. Ayrıca ortadaki katman da güneş enerjisini elektrik enerjisi olarak depolayacak şekilde programlanabilir.

Geçtiğimiz Kasım ayında Apple, Amerikan Patent ve Tescil Ofisi'nden yine güneş enerjisi ile ilgili olan ve cihazlarını güneş enerjisi dönüştürücülerle kaplayan bir sistemin patentini almıştı. Henüz hangi patentin gerçek ürün olarak hayat bulacağı bilinmiyor; ancak güneş enerjili MacBook için önümüzde çok uzun bir zaman yok diyebiliriz.


 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0