• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Güney Kore'deki Satışlarından Hiç Memnun Değil

Samsung Güney Kore'deki Satışlarından Hiç Memnun Değil

0
0
0
0
0
Samsung Güney Kore'deki Satışlarından Hiç Memnun Değil
Samsung'un 'bu yıl 70 milyon adet Galaxy S6 ve S6 Edge satacağız' demesinden bir hafta sonra Güney Kore'den gelen satış rakamları, şirkette moralleri fena bozdu.

Samsung, bu yıl Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in toplamda 70 milyon adetten fazla satacağına dair beklentilerinin olduğunu belirtmişti. Fakat bu söylemden 1 hafta geçmeden cihazların satış adetleriyle gelen rakamlar, işlerin bu şekilde gelişmedini gösteriyor.

Yonhap News’un haberine göre Samsung’un, Güney Kore’de bu zamana kadar 300 bin adet ön sipariş toplandığı söylenmişti. Fakat şirketin bugüne kadar yalnızca 200 bin adet sattığı ortaya çıktı.

Bu abartılmış ön sipariş adetleri, operatörlerin fiyatlandırmada yapmış olduğu bazı oynamalar sonucunda değişkenlik gösterdi. Normal şartlarda 300 bin adede yakın olduğu söylenen ön sipariş rakamları, operatörlerin fiyatları arttırmasından sonra cihazları satın alan kullanıcılardan bazıları siparişlerini geri çekmesine neden oldu.

Operatörlerin arttırdığı fiyatlardan sonra yerel satıcıların yaptığı açıklamada, Samsung’un son Galaxy serisi telefonları için devlet desteğinin gelmesinin ardından satış rakamlarında tekrar bir yükselişin olmasının beklendiği belirtildi. (devlet desteğinin yapılması, Güney Kore'ye has bir işleyiş olabilir)

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0