• Anasayfa
  • Mobil
  • Günlük iPhone Satışı, Günlük Bebek Doğumunu İkiye Katladı!

Günlük iPhone Satışı, Günlük Bebek Doğumunu İkiye Katladı!

1
0
0
0
0
iPhone satışlarının ne kadar yüksek olduğunu biliyor musunuz? Bu soruya "evet" edemeden önce bir kez daha düşünün, çünkü son istatistikleri görünce şaşırabilirsiniz!
iPhone'un çılgınlar gibi sattığı artık herkesce bilinen bir durum. Ancak, rakamlar istatistiğe vurulduğunda ortaya çıkan sonuçlara inanmak gerçekten güç. Son veriler, Apple'ın günlük iPhone satışının, günlük bebek doğum sayısını ikiye katladığı yönünde. 4 yıl önce günlük bebek doğum hızına yetişen Apple, aradan geçen zamanda bu rakamı iki katına çıkarmayı başarmış görünüyor.

 Her Yeni Bebek İçin 2 iPhone Satılıyor!

CultOfMac sitesi tarafından yapılan hesaplamada, Apple'ın 2015 yılındaki iPhone satış adeti baz alınıyor. Geçtiğimiz yıl dünya genelinde satılan  iPhone sayısı toplam 231.4 milyon adet. Bu rakamı 365'e böldüğümüzde günlük 633,963 adet iPhone satıldığı sonucuna ulaşabiliriz. Birleşmiş Milletler, dünya çapında günde 360,000 bebeğin doğduğunu belirtiyor. Bu iki veri oranlandığında, iPhone satışlarının neredeyse günlük yeni doğan bebek sayısının 2 katına ulaştığı görülüyor.

 iPhone Satışları Artabilir Mi?

Açıkçası, bu istatistiği görünce şaşırmamak mümkün değil. Evet, Apple'ın iPhone satışlarında zaman zaman rekorlar kırdığını ve çeyrek başına neredeyse 50 milyon sınırının altına düşmediği biliyoruz. Buna rağmen, günlük doğan çocuk sayısını neredeyse ikiye katladığını hiç tahmin etmediğimi itiraf etmeliyim. iPhone 7 ile bu oranın daha da artması beklenebilir. Bakalım önümüzdeki dönemde, günlük iPhone satışı bebek doğum sayısını 3'e katlamayı başarabilecek mi?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0