• Anasayfa
  • Mobil
  • Casus NES Emülatörü Gunpoder, Tüm İnternet Geçmişinizi Ele Geçiriyor

Casus NES Emülatörü Gunpoder, Tüm İnternet Geçmişinizi Ele Geçiriyor

0
0
0
0
0
İnternet ortamında bulunan binlerce casus yazılımdan biri daha deşifre oldu. Gunpoder adındaki emülatör, cihazınıza bulaştıktan sonra size ait olan tüm bilgileri dağıtmaya başlıyor.
Hepinizin bildiği üzere birçok oyun emülatörler sayesinde Android platformunda oynanabiliyor. Son olarak bizde bu haberimizde, PS2’nin bazı oyunlarını Play PS2 emülatör uygulamasıyla oynanabileceğini belirtmiş ve indirme linkini haber içerisinde vermiştik. 

Fakat internet ortamında bulunan her şey güvenli olacak diye bir kural yok tabi. Yeni piyasaya çıkan Gunpoder adındaki emülatör, NES oyunlarını Android platformunda oynatacağı iddiasıyla kullanıcıların beğenisine sunulmuştu ancak bu yazılımın sanıldığı kadar masum olmadığı ortaya çıktı. 

Ücretsiz olarak cihazınıza indirebileceğiniz Gunpoder, daha sonra size 0.29-0.49 Dolar fiyat aralığında değişkenlik gösteren ömür boyu lisans seçeneği sunuyor. Olayın iç yüzüne baktığınızda ise bu lisansı satın almanız veya alamamanız Gunpoder’ın umurunda bile değil. Çünkü bu emülatörü cihazınıza indirdikten sonra uygulama sizin tüm bilgilerinize ulaşıyor ve internet geçmişinizi sizin hiç alakanız olmayan kişilere mesaj olarak gönderiyor. Piyasada bunun gibi binlerce uygulama bulunduğunu varsayarsak olayın ne kadar vahim olduğunu anlamak herhalde çok zor olmaz. Eğer kullanmak istediğiniz bir uygulamayı indirmeden önce iyice araştırırsanız bu gibi sorunlara karşı sağlam bir önlem almış olursunuz.      
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0