Haftanın En İyi Mobil Oyunları #10

0
0
0
0
0
Haftanın En İyi Mobil Oyunları #10
Bu hafta ile birlikte çift hanelere geçtiğimiz haftanın en iyi oyunları listemizde de sizlerin oldukça hoşuna gidecek birçok yapım bulunuyor.
Sizler için her hafta sunmakta olduğumuz "Haftanın En İyi Mobil Oyunları" listesinde artık çift haneli haftalara geldik. Yine birbirinden güzel ve sevebileceğinizi umduğumuz oyunlar ile 10 haftada karşınızdayız.

Tabii her hafta belirttiğimiz uyarımızı tekrar ediyoruz; oyunların platformları ve fiyatlarına dikkat edilmeden listeler hazırlanıyor. Yani her platformda olmayabilir ve aynı zamanda ücretli de olabilir. Bunu da listemizde belirteceğiz. Ancaaak.. Sizler için geçen hafta başlattığımız ve yeni çıkan oyunların Windows Phone platformunda olmaması sebebiyle WP kullanıcıları da kırmamak için bir adet WP platformuna gelen oyunu da listemize 6. ve bonus olarak ekliyoruz. Fakat bu hafta da geçen hafta gibi istisna olarak WP bonus oyunumuz listemizde yeniden üç platfromda da olacak şekilde direkt olarak bulunuyor.

Şimdi ise lafı fazla dolandırmadan listemize geçebiliriz;
 

 Age of Empires : World Domination (Android & iOS)

 


Age of Empires efsanesi mobil platformlara sonunda geldi ve tabiki listemizde olmayı fazlasıyla hak etti. Klasik Age of Empires oyununun Clash of Clans vari biraz değişikliklerle geldiği ancak hiçbir zevkinden kayıp yaşamadan hala o eski tadı verebilen AoE'deki tek sıkıntı uyumluluk. Çıkar çıkmaz deli gibi indirilen oyun maalesef şu anda birçok cihazda sorun yaşıyor. Sebebi ise maalesef net belli değil. Yani oyunu oynayamama ihtimaliniz şu an için var ama kısa sürede çözülecektir. (Ki adamlar Facebook hesabından sürekli eklenen uyumlulukları duyuruyorlar. Şu anda birçok popüler cihazda uyumluluk sorunu düzeltildi)

Microsoft ve KLab Games ortak yapımı olan oyun  Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak oynanabiliyor. Tıpkı benzer oyunlar gibi oyunda hızlı gelişmek adına para harcamanız gerekebilir, ancak harcamadan da çok iyi şeyler yapılabilir.
 
  Age of Empires: World Domination İndir [ÜCRETSİZ]
 

 Bay Çokbilmiş (Android & iOS)

 
Bay Çokbilmiş - Konsantrasyon Sınırlarınızı Zorlayın!!

Harika bir bilgi oyunu, Evet Hayır Evet Hayır Evet Evet Hayır. Beynini kontrol edebilen beri gelsin!iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/bay-cokbilmis/id1028905050?l=trAndroid: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Tarboosh.KiaEng&hl=trBay ÇokbilmişTarboosh Games, konsantrasyon sınırlarınızı zorlayacak Bay Çokbilmiş oyununu sunar! 3000’den fazla basit bilgi sorularıyla onlarca kategorideki 50 bölümden oluşan bu “hızlı” maratonda kendinizi test edin! Yanlış cevaplarınızda ise sizi güldürecek yüzlerce esprili yorumlarla eğlencenin dibine vurun!Oynayın ve peş peşe gelen 10, 20, 30 ya da daha fazla soruya hızlı cevap vererek konsantrasyonunuzu sabit bir çizgide tutmanın ne kadar zor olabileceğini görün, konsantrasyon seviyenizi öğrenin! Evet bazen çok iyi bildiğiniz soruya bile cevap veremeyeceksiniz. Önyargılarınızın önüne geçemezseniz basit soruları cevaplamanın ne kadar zor olduğunu anlayacaksınız! Her bölümden 3 yıldız alabilmeniz için tüm soruları çok hızlı bir şekilde cevaplamanız lazım. Belki zaman yavaşlatma bonusu ya da soru geçme bonusu kullanıp konsantrasyonunuzu artırabilmeyi deneyebilirsiniz.Bay Çokbilmiş’te Facebook arkadaşlarınızla mücadele edin ve onlara ne kadar çokbilmiş olduğunuzu gösterin! Başından kalkamayacağınıza ve gülmekten oynayamayacağınıza eminiz! Şimdi hemen oyunu yükleyin ve hemen oynamaya başlayın. Facebook arkadaşlarınızı da davet edip onlara meydan okuyun!Umarız oyunumuzu beğenirsiniz. Lütfen görüş öneri ve eleştirilerinizi facebook sayfamızdan bize iletin: http://facebook.com/BayCokbilmisBu arada oyunumuza oy vermeyi de unutmayın!Şimdi Hemen İndirin ve Oynamaya Başlayın

Posted by Bay Çokbilmiş on 11 Aralık 2015 Cuma

Oldukça eğlenceli ve sizi konsantrasyon manyağı yapacak bu oyun ise Türk yapımı olmasıyla dikkat çekiyor. Tarboosh (Fes) Games adlı firma tarafından ortaya çıkarılan oyun hem Türkçe hem de İngilizce olarak dünya genelinde bir anda tutulan ve çok sevilen bir yapıl oldu. Size çeşitli sorular sorarak hızlıca cevap isteyen Bay Çokbilmiş, App Store'da En İyi Yeni Oyunlar kategorisinde 1. sıradan giriş yaprarak ne denli iyi olduğunu da kanıtlıyor.

Ücretsiz olan oyunu yurt dışında Mr. Know It All adıyla da bulabilirsiniz.
 
  Bay Çokbilmiş (Mr. Know It All) İndir [ÜCRETSİZ]
 

 Jetpack Jo's World Tour (Android & iOS)

 

 
Jetpack Jo's World Tour dediğimiz zaman aklınıza direkt bir şeyler geliyor değil mi? Evet. Tıpkı efsanelerden Jetpack Joyride ile tıpatıp benzeyen bu yapım oyun benzerliğini de kenara bırakıp isim benzerliği ile de popüler oldu. "Dünya Turu" konusunu ele alan ve bildiğimiz Jetpack Joyride gibi olan oyunu birçok kişi Joyride olan asıl versiyonunun yenisi olarak düşünüyor. (Adamlar o derece sağlam çarpmış)

Oynanış olarak biraz daha eğlenceli gibi görünen Jetpack Jo, ücretsiz olmasıyla da sevindirici diyebiliriz.
 
  Jetpack Jo's World Tour İndir [ÜCRETSİZ]
 

 Song of Pan (iOS)

 

Hikaye ve grafik kalitesi olarak muhteşem olan oyun Fobito'ya göre sadece haftanın değil, yılın oyunu olabilecek kadar güzel bir hikaye bazlı puzzle oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Tanrı Zeus'un koyunlarına çobanlık yapan Pan'i canlandırdığımız oyunda koyunları toplayabilmek için flütümüzün notalarını bulmamız gerekiyor. Oynanış açısından çok güzel bir yapım olan Pan'in Şarkısı sürükleyici yapısıyla mest edebilir.

Umarız diğer platformlara da gelir.
 
  Song of Pan İndir [ÜCRETSİZ]

 
 

 The Walls (Android & iOS)

 

Yine Ketchapp yine Ketchapp.. Biz her hafta listeye eklemekten bıktık adamlar oyun çıkarmaktan bıkmadı. Bir de sağlam sinir bozucu oyunlar yapınca elemanlar eklemeden de olmuyor. Ancak bu oyunu diğerlerinden ayıran bir detay bulunuyor.

Çünkü The Walls firmanın gelmiş geçmiş en sinir bozucu oyunu olabilir.
 
  The Walls İndir [ÜCRETSİZ]
 

 Country Friends (Android, iOS & Wİndows Phone)

 

Windows Phone bonusu olarak yer alan Country Friends, bir Gameloft yapımı ve yeni nesil çiftlik simülasyonu olarak oldukça sevilecek bir yapım. Yani şahsen pek oynamıyorum ama çevremde onlarca kişi vardı bu tarz oyunları oynayan. Onlar da çok sevecektir eminim. Çünkü hem güzel görünen ve eğlenceli bir simülasyon, hem de Gameloft gibi zirve bir firma tarafından ortaya çıkıyor.
 
  Country Friends İndir [ÜCRETSİZ]

 
Son olarak listede olmalı dediğiniz yeni çıkmış güzel oyunları veya tavsiyelerinizi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Gelecek hafta görüşmek üzere, hoşçakalın!

Geçen Haftalar: Haftanın En İyi Mobil Oyunları 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0