Haftanın En İyi Mobil Oyunları #14

2
0
0
0
0
Haftanın En İyi Mobil Oyunları #14
Klasikleşen "Haftanın En İyi Mobil Oyunları" listemizde 14. hafta biraz gecikmeli olarak karşınızda!
Sizlere her pazar günü sunduğumuz "Haftanın En İyi Mobil Oyunları" listemiz bu hafta benden (daha doğrusu finallerden) kaynaklanan birkaç aksaklık sebebiyle bugüne kaldı. Yine birçok güzel ve eğlenceli oyunlarla son dönemde yeni çıkan ve kısa sürede binlerce kişi tarafından oynanmaya başlayan oyunlar hazırladık.

Fobito ekibi tarafından seçilen oyunları listelemeden önce size her haftaki açıklamamızı yapalım; oyunların platformları ve fiyatlarına dikkat edilmeden listeler hazırlanıyor. Yani her platformda olmayabilir ve aynı zamanda ücretli de olabilir. Bunu da listemizde belirteceğiz. Bu haftaki Windows Phone bonusumuz ise tekrardan her platformda bulunan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bunu da listenin sonuna ekliyoruz.

Şimdi ise 14. haftasına geldiğimiz listemize birlikte göz atalım;

 

 Ace Academy: Black Flight (Android & iOS)

 

Dünya tarihinin en önemli olaylarının başında gelen Birinci Dünya Savaşı'nda pilot olarak görev alacağınız bu oyun, Kanadalı bir pilotun gerçek hikayesinden esinlenerek hazırlanmış. Klasik bir savaş uçağı simulasyonu olsa da kontroller açısından başarılı ve grafiksel olarak da size 1. Dünya Savaşı uçaklarını yaşatan oyunumuz ücretsiz olarak hem App Store'da hem de Play Store'da yer alıyor. Simulasyon severlere özellikle tavsiyemdir.
 
  Ace Academy: Black Flight İndir [ÜCRETSİZ]
 

 BattleHand (Android & iOS)

 

Mobil sektörün ünlü firmalarından Kongragate tarafından çıkarılan 3D Adventure tarzı oyun BattleHand iOS ve Android platformlarında yayınlanmasıyla fazlaca ilgi gördü. Belki rakip firmalara göre biraz geride kalan bir oyun olsa da yeni bir soluk getirmiş olması yadsınamaz. Ücretsiz de olunca deneyip görmenizde fayda var diye düşündük.
 
  BattleHand İndir [ÜCRETSİZ]
 

 Breakneck (Android & iOS)

 

Yaz aylarında iOS'e çıkmış olan Breakneck, şimdi Android platformuna da geldi. Aslında bir yarış oyunu olarak kabul edebileceğimiz bu oyun gelecekte geçtiği için klasik arabalar yerine uzay aracı mishali araçlarla yarışıyor olmak ayrı bir hava katmış. Yani eğer ki mobil yarış oyunlarını seven biri iseniz size bambaşka bir hava katacak olan Breakneck'i ciddi ciddi tavsiye ediyorum. Grafik kalitesi olarak tam puan alabilecek oyunda yıkılan yapılardan ve karşınıza çıkacak engellerden kaçmak için dikkatli olmanız gerekiyor. Yani basit bir oyun da sayılmaz. Ama sizi fazlasıyla eğlendireceği kesin. Ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.
 
  Breakneck İndir [ÜCRETSİZ]
 

 Clash Royale (iOS)

 

Clash of Clans ile milyonları kendine bağlayan firma Supercell, yepyeni oyunuyla yeni bir akım başlatacak. Şu anda sadece iOS platformunda yayınlanan oyun ilk olarak bana Blizzard'ın sevilen oyunu Hearthstone ve bir diğer mobil efsanesi Plants and Zombies oyunlarının birleşimiyle keyifli bir oyun ortaya çıkarmışlar gibi geldi. Ancak şunu da hatırlatmakta fayda var, Clash Royale şu anda Türkiye'de açık değil, bu sebeple pazar değiştirmeniz gerekecek. Bunun yöntemini de buradaki bağlantıdan yaparak daha ülkemize açılmadan kullanabilirsiniz.
 
  Clash Royale İndir [ÜCRETSİZ]


 

 Defenders 2 (Android & iOS)

 

Şimdiye kadar tonlarcası bulunan kule savunma oyun türünün atası sayılabilecek Defenders'ı yenileyen Nival, Defenders 2 adıyla çok daha güzel ve Türkçe destekli bir oyun ortaya çıkardı. Gerçekten güzel bir görüntüye ve çok daha iyi oynanışa sahip olan Defenders 2, her iki platformda da aynı anda çıkarak bu tarz oyunları sevenlere "Bu iş böyle yapılır" tarzı ders vermeye gelmiş diyebiliriz. Hem de ücretsiz.
 
  Defenders 2 İndir [ÜCRETSİZ]
 

 Worms 4 (Android & iOS)

 

Şimdi oturup Worms'ü size anlatacak olmak bu efsaneye ayıp olur elbet. Tarzıyla o tipik solucanlarıyla apayrı bir havası ve harbiden bambaşka bir eğlencesi olan Worms'ün 4. versiyonu Android ve iOS için yayınlandı. Türkçe desteği, 80 tekli oyuncu görevi ve yeni silahlar ile efsane olacak Worms 4, aynı zamanda online olarak çoklu oyuncu desteği de veriyor. Fakat böyle bir yapımın ücretli olması da doğal diyebiliriz sanırım.
 
  Worms 4 İndir [Android: 8.49TL / iOS: 12.99TL]
 

 Candy Crush Jelly Saga (Android, iOS & Windows Phone)

 

Candy Crush Saga ile milyonlarca telefon ve tablette kapışmalara sahne olan, ben şu leveldeyim sen şu seviyede kalmışsın muhabbetlerinin gırla olduğı ve Facebook üzerinden gelen isteklerle oynamayanları bile illallah ettiren serinin 3. ve son oyunu Candy Crush Jelly Saga da yayınlandı. Üç platformda da ücretsiz olarak aynı anda yayınlanan Candy Crush Jelly Saga yeni yarışmaların ve isteklerin kapısını da açmış oldu. Herkese Allah sabır versin.
 
  Candy Crush Jelly Saga [ÜCRETSİZ]

 
 Son olarak listede olmalı dediğiniz yeni çıkmış güzel oyunları veya tavsiyelerinizi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Gelecek hafta görüşmek üzere, hoşçakalın!

 
Geçen Haftalar: Haftanın En İyi Mobil Oyunları 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0