Hangi Telefonun Dokunmatik Ekranı Daha İyi?

0
0
0
0
0
Apple’ın her zaman kendine has bir tarzı vardır, gördüğünüz anda tanıyabileceğiniz çizgileri, şık ve modern tasarımları. Bir Apple fanı olmasanız bile her yıl gelen yeni cihazlardan etkilenmemek son derece zordur bir teknoloji takipçisi için. Peki dokunuşu da aynı hissi veriyor mu?
Mobil donanımda kimileri tarafından en iyi olarak sınıflandırılan Apple, özellikle mobil cihazlarında hemen her ürününde adından çokça söz ettirir ve adeta her ürünü ile farklı tartışmalara neden olur. Örneğin, geçen yıl dokunmatik ekranları karşılaştırılan tabletler arasında en hassas ekran IPad Mini’ye aitti. Bu yıl ise Apple ekran konusundaki hassasiyetini kaybetmiş gibi duruyor.

IPhone 5S, IPhone 5C ve Samsung Galaxy S3’ün dokunmatik ekranlarını karşılaştıran OptoFidelity firmasının aldığı sonuçlar S3’ün ekranının çok daha isabetli olduğunu ve kayma payının diğer iki cihazdan çok daha az olduğunu gösteriyor. İşte WatchDog isimli ölçme sistemini kullanarak ekranların hassasiyetini ölçen OptoFidelity firmasının aldığı sonuçlar:Bu sonuçları açıklamak gerekirse söz konusu durum şu: Kırmızı renkli alanlar telefonun hassasiyetinin 1 mm’den fazla olduğu bölgeleri, yani dokunmatik ekranın sapma payının 1 mm’nin üzerinde olduğu alanları gösteriyor. Yeşil alanlar ise bu hassasiyetin 1 mm’den daha az olduğu alanlar. Gördüğünüz gibi Apple’ın telefon ekranlarının büyük bir bölümü ekranın tamamında aynı hassasiyeti koruyamazken Samsung’un Galaxy S3 modeli ekranın tüm yüzeyinde 1 mm’nin altındaki sapma oranı ile daha isabetli bir ekrana sahip oluyor.

Bir dahaki sefere otomatik düzeltmeyi suçlamadan önce doğru bastığınıza emin olun, belki de yandaki harfe basmışsınızdır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0