• Anasayfa
  • Mobil
  • Hangisi Daha Dayanıklı: Galaxy S6 Edge Plus mı, Yoksa iPhone 6 Plus mı?

Hangisi Daha Dayanıklı: Galaxy S6 Edge Plus mı, Yoksa iPhone 6 Plus mı?

0
0
0
0
0
Hangisi Daha Dayanıklı: Galaxy S6 Edge Plus mı, Yoksa iPhone 6 Plus mı?
EverythingApplePro isimli YouTube kanalı, geçtiğimiz yıl duyurulan iPhone 6s ve Samsung’un yeni cihazı Galaxy S6 Edge Plus’ın dayanıklılığını test etti.
EverythingApplePro, yayımladığı videolarda Apple fanlığı yapmadan eşit mesafede olan (olmaya çalışan da diyebilirim), nadir sevdiğim YouTube kanallarından bir tanesi. Henüz tanıtılalı çok kısa bir süre olan Galaxy S6 Edge Plus’la iPhone 6 Plus’ın dayanıklılığını karşılaştıran ekip, bir video yayımladı.

Dayanıklılık testlerinin genelde nasıl işlediğine artık az çok aşina olmuş durumdayız. Belirli mesafedeki yüksekliklerden ve eşit şartlarda uygulanan dayanıklılık testleri, ürünlerin gerçekten de ne kadar dayanıklı olduğuna dair fikirlerin oluşmasını sağlıyor. 

Öncelikle her iki cihazı dikey düşecek şekilde bel mesafesinden yere bırakan arkadaş, iPhone 6 Plus’ın Galaxy S6 Edge Plus’a göre daha fazla hasar aldığını görerek ‘Hadi ama Apple, bu mu yani?’ gibi cümleler sarf ediyor. (çok fazla fan boyluk yapmak istemiyor ama üzüldüğü de bir gerçek) Mesafe ne kadar artarsa o kadar fazla hasar alan iPhone 6 Plus, ekran dayanıklılığının ölçüldüğü testte artık pes ediyor. Galaxy S6 Edge Plus da hasar almıyor değil tabi, fakat iPhone 6 Plus’ın aldığı hasar hem ekranın komple kırılmasına hem de cihazın çalışamaz duruma gelmesine neden oluyor. S6 Edge Plus’ın arayüzünde rahatlıkla geçiş yapan videodaki arkadaş, iPhone 6 Plus’ta aynı işlemi maalesef gerçekleştiremiyor.

Videoyu izlediğinizde çok daha net fikirler elde edebileceğinizi düşünüyorum, izledikten sonra yorumlarınızı eksik etmeyin.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0