• Anasayfa
  • Mobil
  • Tinder'a Göre Gerçekçiliğin Daha Fazla Ön Plana Çıktığı Arkadaşlık Uygulaması: happn

Tinder'a Göre Gerçekçiliğin Daha Fazla Ön Plana Çıktığı Arkadaşlık Uygulaması: happn

0
0
0
0
0
Tinder’a en büyük rakiplerden biri olacağını tahmin ettiğimiz ve 24 ayrı şehirde toplam 4 milyon kişi tarafından kullanılan happn, Türkiye’de de kullanıma açıldı.
Aranızda ‘Zaten Tinder var ya, buna gerek yok’ diye düşünecek arkadaşlar muhakkak vardır. Fakat happn'ın Tinder’a göre çok daha gerçekçiliğe dayandırıldığını belirtelim. 

Konum tabanlı olarak çalışan uygulama, yabancı kişilerle olan karşılaşmalarınızın kaydını gerçek zamanlı olarak tutuyor. Facebook ile giriş yaparak sahte kullanıcıları engelleyebileceğiniz uygulama, dolayısıyla Facebook bilgilerinizi kullanarak bir profil oluşturuyor. Spotify sayesinde dinlediğiniz müziklerin profilinizde görünmesini sağlayan uygulama, arkadaşlık eşleşmelerinin sadece görsel boyutla sınırlandırılmasını ortadan kaldırarak farklı hobilerle uyum sağlayacağınızı düşündüğünüz insanlarla arkadaşlık kurmanızı amaç ediniyor.

Konum tabanlı olduğunu daha önce de belirttiğimiz uygulama, eşleştiğiniz kişilerle daha önce nerelerde (okul, restoran, bar vs.) ve kaç kez karşılaştığınızı gösteriyor. (Foursquare’dan fikir olarak ince bir faydalanılmış gibi) Tinder’da olduğu gibi uygulamanın akış bölümünde karşılıklı olarak beğeni olduğu sırada mesajlaşma yapabiliyorsunuz. Eğer kredi satın alırsanız, istediğiniz kişiye mesaj atabiliyorsunuz.Uygulamadaki ‘charm’ özelliğini kullanarak karşı tarafın kendisini fark etmesini beklemek zorunda kalmayabiliyorsunuz. Charm, karşı tarafa bildirim olarak gidiyor ve kabul edilip edilmemesi karşı tarafın inisiyatifinde olan bir durum. Erkeklerin bu özelliği kullanabilmesi için 4.29 ila 62.39 TL arasında değişen fiyatlarda ödeme yapması gerekiyor.

Erkekler için freemium olarak, kadınlar içinse tamamen ücretsiz olarak gelen uygulamayı aşağıdaki link üzerinden edinebilirsiniz.
 
  happn
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0