• Anasayfa
  • Mobil
  • Android'e Gelen Cortana'ya "Hey Cortana" Sesli Komut Özelliği de Geldi

Android'e Gelen Cortana'ya "Hey Cortana" Sesli Komut Özelliği de Geldi

0
0
0
0
0
Microsoft'un sesli asistanı Cortana geçtiğimiz aylarda Android platformundaki yerini almıştı. Şimdi ise "Hey Cortana" komut özelliği de eklenen uygulama daha iyi çalışabiliyor.
Microsoft'un ilginç bir karar ile Android platformuna getirdiği sesli asistanı Cortana bir süredir meraklı Android kullanıcıları tarafından kullanılmakta. Hala resmi olarak Google Play'e gelmeyip Beta olarak kullanılabilen Cortana'ya gelen güncelleme ile "Hey Cortana" ses komutu desteği de geldi. Yani konuşmak için mikrofon butonuna basmak yerine telefonunuza "Hey Cortana" olarak seslenerek bu sesli asistanı kullabileceksiniz.

Versiyon numarası 1.0.0.289 ve sonrasında bulunan bu özellik Windows Phone ve Windows 10'da bulunuyordu. Şimdi Android'e de gelmesiyle farklı platform kullanıcılarının da Cortana ile istediği anda sadece seslenerek istediği aramaları yaptırabilmesi sağlanacak.Şu anda cihazın ekranı kapalı iken çalışamayan komut için cihazınızın ekranının açık olması veya Cortana uygulamasının içinde olmanız gerekiyor. Test sürümü bittiğinde nasıl bir etki uyandıracağı merak konusu olan Cortana ile Android kullanıcıları hem "OK Google" hem de "Hey Cortana" diyerek keyiflerine göre arama yapabilme farkı yaşayabilecek.

Cortana ile ilgili inceleme videomuzu da aşağıdan izleyebilir, Hey Cortana özellikli yeni versiyonu da buradan indirebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0