• Anasayfa
  • Mobil
  • Neredeyse Hiç Enerji Tüketmeyen Telefon Ekranı Üretildi!

Neredeyse Hiç Enerji Tüketmeyen Telefon Ekranı Üretildi!

0
0
0
0
0
Bir şirket neredeyse hiç enerji tüketmeyen telefon ekranı üretmeyi başardı ancak teknoloji çok yeni olduğu için tam olarak tanıtımı yapılmadı.
Telefonumuzun markası ve modeli ne olursa olsun şarj sorunu kesinlikle vardır. İhtiyacımız olduğu durumlarda şarjı tükenen telefonların bu konuda en büyük sorunu ekranlarının harcadığı şarj miktarıdır. Oldukça büyük boyutları ve parlak ışıkları olan telefon ekranlarımız doğal olarak diğer telefon parçalarına göre daha fazla ışığa ihtiyaç duyarlar. Bir şirket telefon ekranlarının yarattığı bu soruna çözüm getirecek son derece gelişmiş bir teknoloji üzerinde çalıştığını bildirdi.

Bodle Technologies adlı bu şirket, telefon ekranlarında kullanılan teknolojiyi değiştirmek adına yeni bir sistemin üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar sonucunda normal telefon ekranlarına göre neredeyse hiç enerji harcamayan bir sistemin geliştirmeyi başaran şirket, bu sistemin geliştirilmesi için farklı teknoloji şirketleriyle görüşmeler gerçekleştiriyor.Bu yeni sistem hakkında pek bilgi vermeyen, sadece sistemin bir dizi elektrik dalgası, saydam ve esnek ekran ile çalıştığını belirten şirketin açıklamalarından telefon ekranlarının ilerleyen senelerde oldukça iyi bir teknolojiye kavuşacağını anlayabiliyoruz.

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0