• Anasayfa
  • Mobil
  • Hiçbir Fonksiyonu Olmayan Plastikten Yapılma Telefon NoPhone, Nasıl Oldu da 4 Bin Adet Sattı?

Hiçbir Fonksiyonu Olmayan Plastikten Yapılma Telefon NoPhone, Nasıl Oldu da 4 Bin Adet Sattı?

2
0
0
0
0
Gövdesi tamamen plastikten oluşan ve teknolojik hiçbir fonksiyonu bulunmayan NoPhone, şimdiye kadar tam 4 bin adet sattı.
Geçtiğimiz yıl bir Kickstarter projesi olarak karşımıza çıktığında bizim de dikkatimizi çeken NoPhone, hiçbir fonksiyonu bulunmayan ve gövdesi tamamen plastikten oluşan bir telefon. Yeni bir telefon duyurulduğunda en yüksek teknolojik yeniliklerinden bahsetmeye alışmışken ezberleri bozan NoPhone, kullanıcılara işlerine yaracağı hiçbir özellik sunmuyor.

NoPhone’un 5, 10 ve 15 dolarlık üç versiyonu bulunuyor. 5 dolar olanın gövdesi dışında hiçbir özelliği bulunmuyor. 10 dolar versiyonunda ‘selfie’ destekli yapıştırılmış ayna, 15 dolar olanında ise sahte düğme ve bağlantı noktaları bulunuyor. Durum böyleyken bu zamana kadar nasıl oluyor da 4 bin adet sattığını bizim gibi şirketin kurucularından olan Van Gould da pek anlamamış. Gould, Hint Okyanusu’nun ötesinden Madagaskar’a kadar sipariş aldıklarını, hatta sipariş alana kadar bu yerlerin varlığından bile haberinin olmadığını söyledi. (şaka yapmış galiba, pek gülmedik ama gülmüşüz gibi yapalım) NoPhone’un basit bir ürün olsa da felsefesinin olduğunu söyleyen Gould, “Bir restorana gittiğinizde anne, baba ve tüm çocuklarının telefonlara baktığı birçok aileye rastlarsınız. NoPhone, aslında tam da burada devreye giren bir ürün. Teknolojiye bağımlı halde yaşıyoruz ve bu durum, çevremizdeki sevdiğimiz insanlar dahil birçok kişiyle iletişimimizi engelliyor. Örneğin ben kız arkadaşımla daha fazla vakit geçirmek adına dışarı çıktığımda akıllı telefonum yerine yanıma NoPhone’u alıyorum. Zaten yatağa girdiğimizde bile elimizde akıllı telefon, tablet ya da dizüstü bilgisayar varken eğlenmek için dışarı çıktığımızda neden teknolojiyi de beraberimde getireyim ki?” diyor. (helal sana Gould, sağlam konuşmuş)
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0