• Anasayfa
  • Mobil
  • HP'den Windows Phone'ların Babası: Elite X3 Tanıtıldı!

HP'den Windows Phone'ların Babası: Elite X3 Tanıtıldı!

0
0
0
0
0
Mobil Dünya Kongresi'nin başlangıç gününden önce yeni cihazların resmi duyuruları gelmeye devam ediyor. Samsung ve LG'nin amiral gemileri ile çıkartma yaptığı etkinlikte "ben de varım" diyen cihazlardan biri de güçlü donanımı ile dikkat çeken HP Elite X3. 
Mobil Dünya Kongresi'nde yeni cihazlarının resmi duyuruları devam ediyor. LG ve Samsung’un yeni amiral gemileri G5 ve Galaxy S7 serisi konuşulurken, Windows platformundan da yeni cihaz haberi geldi. HP’nin bir süredir üzerinde çalıştığı Elite x3’ün resmi duyurusu gerçekleşti.

 Snapdragon 820'li İlk Windows

HP’nin yeni gözdesinin en dikkat çekici özelliği bugüne kadar ki en güncel (ve en güçlü) donanıma sahip bir Windows cihaz olması. 2560x1440 çözünürlüğündeki 6 inç’lik ekranı ile “phablet” sınıfına giren Elite x3, Snapdragon 820 çipli ilk Windows Phone olma ünvanına hak kazanmış durumda. 4GB LPDDR4 bellek ile gelen cihazda microSD kart ile 2 TB’a kadar artırılabilen 64 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Cihazda 16 megapiksel arka, 8 megapiksel ön kameraya yer veriliyor ve 4150 mAh değerinde pil kullanılıyor.


 

 Monitöre Bağla, PC Olarak Kullan

Microsoft’un Windows 10 işletim sistemi ile benimsediği “tek platform” anlayışı ile şekillendirilen HP Elite x3, tablet, akıllı telefon ve PC deneyimini tek cihazda toplamayı amaçlıyor. Ekran boyutuyla akıllı telefon ve tablet arasına konumlanan cihaz, Windows 10 ile sunulan Continuum özelliğini destekliyor. Bu özellik sayesinde bir monitöre bağlanarak, telefon özelliği aktifken bir PC gibi kullanılabiliyor. Tabii ki özelliğin kullanılabilmesi için cihaz ile monitör bağlantısını sağlayacak bir arabirime ihtiyaç duyuluyor. HP bu iş için Desk Dock adlı bir ünite geliştirmiş. USB, USB-C, DisplayPort bağlantıları ile gelen aksesuar kutu içeriğine dahil değil ve ayrıca satın alınabiliyor.


 

 Parmak İzi ve Göz Tarama Özelliği

161.8 x 83.5 x 7.8mm ölçülerine sahip 195g ağırlığındaki cihazda kablosuz şarj, parmak izi tarama, iris göz tarama gibi ek özellikler de sunuluyor. HP’nin yeni cihazı Elite X3, güçlü donanımı, Windows Continuum özelliği, güvenlik amaçlı parmak izi ve göz tarama özellikleri ile prosumer pazarda ve kurumsal pazarda dikkat çekecek bir ürün. 
 

 Türkiye'de Ne Zaman Satışa Çıkacak?


MWC 2016 etkinliği sırasında yapılan söylemler, cihazın ayları gibi dünya genelinde satışa sunulacağı yönünde. Türkiye'de ise en geç 2016'nın Eylül ayına kadar satışa sunulması beklenen telefonun fiyatıyla ilgili bir bilgilendirme henüz gerçekleşmedi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0