HP Slate VoiceTab Çıkacak mı?

2
1
0
0
0
Akıllı telefon pazarına gireceğini açıklamasının ardından CEO değişikliğine giden ve projelerini değiştirdiklerini bildirip 1.2 milyar Dolar'a telefon üreticisi Palm'ı satın alarak son derece dengesiz bir profil çizen HP sonunda akıllı telefonunu çıkartıyor. Hem de ne telefon!
Birkaç yıl önce akıllı telefon pazarına girmeye niyetli olduğunu söyleyen; ancak daha sonra fikir değiştirip CEO'sunun işine son veren ve ardından da akıllı telefon üreticisi Palm'ı satın alarak tekrar telefon pazarına yönelen; ne var ki Palm'ın işleyişine son verip HPwebOS üzerinde çalışmaya başlayan Hewlett Packard, en sonunda tüm dengesiz şirket politikalarının ardından ilk mobil cihazlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
 

 Hem tablet hem telefon


Slate 6 ve Slate 7 VoiceTab olarak anılan Hp'nin bu yeni oyuncakları temelde 6 ve 7 inçlik birer tablet. Ancak Hp bu tabletlere bir de sesli arama yapabilme özelliği eklemiş ki kulağınıza kocaman tabletinizi dayayıp telefon konuşması yapabilesiniz.

Her ne kadar şu anda ciddiye almıyor gibi görünsek de arama yapabilme özelliği olan bir tabletin pazarda bir eksiklik olduğunu söyleyebiliriz. Kaldı ki tableti kulağınıza götürmek yerine kulaklıkla pek ala konuşabilirsiniz.
 

 Özellikleri neler?


Arama yapabilme özelliğine sahip nadir bir tablet olacak olan Slate VoiceTab'in iki modeli de aynı donanıma sahip oalcak gibi duruyor şimdilik. Android Jelly Bean işletim sistemine sahip olacak olan bu iki tablet, henüz modeli açıklanmamış olan 4 çekirdekli bir işlemci kullanacak. Ayrıca 16 Gb dahili hafızaya sahip iki modelin de 32 Gb'a kadar SD kart desteği bulunuyor.

6 inç modelinde 1280 x 720, 7 inç'lik versiyonunda ise 1280 x 800 çözünürlükte ekrana sahip olan Hp Slate VoiceTab, 2 megapiksel bir ön kamera ve 5 megapiksel bir ana kamera kullanacak.
 

 Ne zaman çıkacak?


O kadar acele etmeyin!

Hp'nin yaptığı açıklamaya göre bu iki tablet-telefon da ilk önce Hindistan'da piyasaya çıkacak. Meg Whitman'ın açıklamasına göre bu bölgenin büyük boyutlarda telefonlar için büyük bir talebi var ve bu talebi Hp karşılayabilir.

Batı dünyasına gelip gelmeyeceği ya da fiyatının ne kadar olacağı bilinmeyen bu ilginç şirketin ilginç oyuncağının dünya pazarına da çıkmasını umuyor merakla Hp'den gelecek daha ilginç haberleri bekliyoruz.

 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0