HTC 10'un Fiyat Bilgisi ve Detaylı Özellikleri Sızdırıldı!

0
0
0
0
0
HTC'nin merakla beklenen yeni telefonun özellik ve fiyat bilgisi sızdırıldı. Özellikler konusunda HTC 10 her ne kadar iddialı olsa da fiyatı cihazı bekleyenleri biraz üzebilir.
Önüzmüdeki hafta düzenlenecek eş zamanlı lansmanlar ile resmi olarak görücüye çıkmaya hazırlanan HTC 10'dan tanıtım öncesi oldukça önemli iki büyük sızıntı geldi. Bu sızıntılardan biri GFXBench testi ile karşımıza çıktı, diğeri ise Romanya merkezli online alışveriş sitesi QuickMobile'da.

Daha önceden farklı renk seçeneklerindeki modelleri ile görselleri sızdırılan HTC 10, sonrasında da AnTuTu skoru ile karşımıza gelmişti. Şimdi ise telefonun hem detaylı özelliklerini hem de fiyatını biliyoruz.Önce özellikler ile başlayalım. HTC'nin yeni amiral gemisi olacak olan ve LG G5 ile Samsung Galaxy S7 gibi iki önemli telefonu karşısına almaya hazırlanan HTC 10, beklediğimiz gibi sahip olduğu özelliklerle de bunu kanıtlıyor. Zaten AnTuTu skorunda en yakın rakibi Xiaomi Mi 5 ve Galaxy S7'yi geride bırakmayı başaran HTC, aldığı skorun hakkını verebilecek özelliklere de sahip.

Bu yılın bütün üst seviye telefonların vazgeçilmezi olan 2.1GHz'lik özel Kyro çekirdekli Qualcomm Snapdragon 820'ye sahip olan HTC 10'da grafik işlem birimi olarak ise Adreno 530 bulunmakta. 

5.1-inçlik 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde 576ppi'lı Quad HD ekrana sahip telefonda 4GB RAM, 32GB sabit depolama alanı, 12MP arka ve 5MP selfie kamerası da mevcut.
 

Şimdi gelelim fiyat olayına. Rumen sitesi Quickmobile'da ön siparişe sunulmuş durumda olan HTC 10'un fiyatı 3,299 Rumen Leyi. Bu parayı dolara çevirdiğimiz zaman 830 dolar gibi ciddi bir fiyat çıkıyor. Yani en basitinden Galaxy S7'nin yurtdışındaki ve ülkemizdeki fiyatı durumunu baz alarak HTC 10'a tahmini bir fiyat verecek olursak 3000 TL'yi rahat görür, hatta geçer diyebiliriz.Tabi resmi fiyat tam olarak ne olacak, onu 12 Nisan günü düzenlenecek etkinlikte göreceğiz. Webtekno olarak bizde HTC 10 Türkiye lansmanı etkinliğinde bulunacağımızı bildirelim.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0