• Anasayfa
  • Mobil
  • HTC'den iPhone Çakması Üst Seviye Telefon: HTC Aero

HTC'den iPhone Çakması Üst Seviye Telefon: HTC Aero

0
0
0
0
0
HTC'nin O2 adındaki büyük ekranlı ve üst seviye olan telefonunun ynaında HTC Aero adında yeni bir telefonu ortaya çıktı, fakat bu cihaz bildiğiniz iPhone görünümlü HTC!
Mobil sektörde birbirine oldukça benzeyen birçok telefon görmekteyiz. Hatta Samsung ve iPhone'un tasarımsal detayları da dikkatli bakıldığında oldukça benzerdir. Bunu Meizu'yu da dahil edersek birçok Meizu telefonun (hatta MX4) iPhonevari tasarımı ile dikkat çeker. Asus ZenFone'larının da LG cihazlarından ilham alındığını söylersek de pek yalan söylemiş olmayız.

Ancak HTC'nin daha önce ortaya çıkan O2 adındaki modelinden burada bahsetmiştik. Şimdi ise HTC Aero adında başka bir telefondan bahsedeğiz, ancak bu telefona HTC Aero değil HTC iPhone demek gerekebilir. Çünkü piyasaya çıkan hiçbir telefon bu kadar yüksek derece başka bir telefona benzememişti. Hatta sanki çakma üretilen iPhonelarda bir hata yapılarak HTC logosu basılmış desek abartmış olmayız.HTC A9 olarak da adlandırılan bu cihaz'da MediaTek'in Helio X20 çipseti bulunacak ve 4GB RAM ile gelecek. Ayrıca 5.2 inç QHD ekran özelliğide bulunacağı ortaya çıkan telefonun 3.500mAh bataryaya sahip olacağı da söyleniliyor. Ancak bu tasarıymıyla beraber özelliklerinin de bir anlamı kalmıyor gibi. Yıl sonunda ve ya 2016 yılında çıkacak olan telefonun çıktıktan sonra ağır eleştiri okları üzerinde olabilir. Hatta şahsen Apple için iyi reklam stratejisi HTC yapmış olacak diyebiliriz bile.

Fake de olabileceği konuşulan bu görüntülerin aslını ilerleyen günlerde anlayacağız. Ancak böyle bir cihaz üretmek ciddi bir hata olacağı kanısında olduğumu belirtmek isterim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0