HTC, Android 5.0.2 Güncellemesini Pas Geçiyor

1
0
0
0
0
Ortaya çıkan söylentilere göre HTC dağıtacağı Android Lollipop güncellemesinde 5.0.2'yi pas geçerek direkt olarak 5.1 güncellemesini dağıtacak.
Bildiğiniz gibi geçen ay yapılan Mobil Dünya Kongresi'nde ortaya çıkan HTC One M9 Android 5.0.2 ile ve Sense 7 eşliğinde tanıtılmıştı. Tabii bu tanıtım sonrası hali hazırda iyi özelliklere sahip HTC kullanıcıları da bu güncellemenin cihazlarına ne zaman geleceğini merak etmeye başladı.

Hala bu güncelleme hakkında bir detay belli olmasa da ROM geliştiricisi @LlabTooFeR tarafından gecikmenin nedeni açıklandı.Twitter'dan yazdığına göre HTC firması One M9 cihazında bulunan Android 5.0.2'yi dağıtmak yerine direkt olarak 5.1 sürümünün dağıtımını yapacak. (Aslında mantıklı olmuş sanki)
 


Bu güncellemeyle Sense 7 arayüzüne de kavuşacak olan HTC kullanıcılarından herkes maalesef bu güncellemeye sahip olamayak. @LlabTooFeR yine bu konu hakkında Android 5.1 Lollipop'lu ve Sense 7 arayüzüne sahip olacak cihazları şöyle listelemiş;
  • One M8
  • One M8S
  • Desire EYE
  • Butterfly 2
 


Sadece ve sadece 4 cihaza geleceğinden bahsedilen güncellemede "bazı diğer cihazlar" şeklinde de devam eden tweette özellikle One M7, yani orjinal HTC One'a sahip olan kullanıcılar Android 5.1 ve Sense 7 arayüzüne sahip olamayacak gibi duruyor. (Asıl One modeline güncelleme vermemek üzücü olur)

Ayrıca yer alan bilgiye göre bazı telefonlar Tayvan ve Hong Kong'da 5.0.2 güncellemelerini aldılar. Fakat bu güncelleme global olarak 5.1 ile beraber dağıtılacak.

Tabiki bu durumun daha söylenti olması işin dikkatten kaçmaması gerekn bir detay. Genellikle tutan bu söylentilerin farklılık ve tutmama ihtimali de bulunuyor sonuçta.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0