• Anasayfa
  • Mobil
  • 6 Senelik Telefona Android Marshmallow Yüklendi!

6 Senelik Telefona Android Marshmallow Yüklendi!

0
0
0
0
0
XDA Geliştiriciler Forumu'na üye olan macs18max isimli bir kullanıcı Android'in son sürümü Marshmallow'u 6 yıllık telefona entegre etti.
Android ekosistemin 2 yıllık bir güncelleme dönemi olduğunu biliyoruz. Bu sebeple bir telefon genellikle en fazla 2 güncelleme alabiliyor. Ancak telefon konusunda meraklıların toplandıkları XDA Geliştiriciler Forumu'nda bulunan macs18max, gerekli uğraşları yapmasının ardından tam 6 yıl önce piyasaya çıkan HTC HD2 telefonuna Android Marshmallow'u yüklemeyi başardı.

Normalde Windows Mobile 6.5 ile piyasaya çıkan HD2, 1 GHz hızındaki Qualcomm Snapdragon S1 çipseti ve Adreno 200 grafik işlem birimi, 448 MB RAM ve 512 MB depolama kapasitesine sahip telefonu şu anda bile 2. elini bulmak imkansız olan cihaza sahip macs18max bir nevi bir çılgınlık yaparak bu cihaza getirdi.Geliştiriciye göre rahat çalışabilir durumda olan Android 6.0'ın bazı fonksiyonları ise haliyle çalışmıyor. Ancak 2-3 yıllık telefonlara bile Marshmallow getirilmiyorken 6 yıllık telefonda bulunması kullanıcılar arasında bir hayli garip karşılandı. Bu arada bu sürüm haliyle orjinal değil ve XDA'da neredeyse her telefon için Android sürümlerinin yayınlandığını belirtelim. Ancak sadece bilinen telefon ve tabletlere ait sürümler stabil olarak kullanılabiliniyor.

Ayrıca HTC HD2'nin bu rom konusunda 6 yıllık olmasına rağmen XDA'daki en popüler telefonlardan biri olduğunu belirtelim. Şimdiye kadar Windows sürümleri dışında Android'in birçok sürümünün yüklendiği cihaz son olarak Marshmallow'a da kavuşmuş oldu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0