• Anasayfa
  • Mobil
  • HTC Kan Ağlıyor: 10 Yılın En Kötü Rakamları Açıklandı!

HTC Kan Ağlıyor: 10 Yılın En Kötü Rakamları Açıklandı!

0
0
0
0
0
Tayvan merkezli akıllı telefon ve tablet üreticisi HTC'de işler iyiye gitmiyor. Finansal sonuçlarını açıklayan şirkette son 10 yılın en kötü rakamları elde edildi.
Tayvan merkezli mobil üretici HTC zor günler geçiriyor. Uzun süredir inişli çıkışlı grafiğini sürdüren şirket, 2016 yılının ilk 2 ayına ait finansal sonuçları açıkladı. Kötü bir Ocak ayı geçiren HTC’de, Şubat sonuçları ekonomik açıdan dibe vuruşu gözler önüne serdi. Şirketin Şubat ayı gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine göre büyük bir azalma gösterdi.

 Son 10 Yılın En Düşük Geliri!

Yeni yılın ikinci ayında şirketin kasasına sadece 128 milyon dolar girdi. Bu rakamın, giderler düşülmeden elde edilen brüt gelir olduğunu hatırlatalım. Bir ay öncesine göre yaklaşık yüzde 35 azalan gelirler, yıllık bazda da yüzde 55 oranında azaldı. Elde edilen rakamların, son 10 yılın en düşük geliri olduğu belirtiliyor.

 HTC 10 ile Rüzgar Tersine Dönebilir Mi?

HTC için çanlar M7 modelinden sonra çalmaya başlamıştı. Sonraki modellerde herhangi bir inovasyona imza atamayan şirketin M9 gibi amiral gemisi modelleri, akıllı telefon pazarında orta ve ort üst sınıf segmentinde kaldı. Giderek popülarite kaybeden HTC için son umut ise HTC 10.  “One” ya da “M” ifadesinin kullanılmadığı, doğrudan HTC 10 olarak adlandırılan gelecek modelin, 19 Nisan günü tanıtılması bekleniyor. Yeni modelin donanımsal özellikleri ile üst sınıf rekabete tekrar adını yazdırmayı planlayan HTC’nin umut bağladığı bir diğer ürün ise sanal gerçeklik gözlüğü Vive Consumer Editon. Bakalım yeni ürünler HTC’nin kurtuluşu olmayı başarabilecek mi?
Kaynak : http://9to5google.com/2016/03/07/htc-revenue-record-low/?pushup=1
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0